Hosszú évek óta nincs hiánya a társadalombiztosításnak az egészségügyi reform hatására – fogalmazott a szaktárca közleményében. Az olyan intézkedések bevezetésének köszönhetően ugyanis, mint a vizitdíj, a gyógyszer-gazdaságossági törvény vagy a jogviszony-ellenőrzés szigorítása, sikerült megtakarításokat elérni a társadalombiztosításban. Így pedig összesen 25 milliárd forintot osztanak le újra a kórházaknak, amiből az Országos Mentőszolgálat is megkapja a kétmilliárd forintos segélyt.
Horváth Ágnes erről a Szent Imre Kórházban tájékoztatott, ahol elmondta, hogy ez az összeg nem a kórházak adósságkonszolidációját szolgálja. – A források szétosztásánál érdektelen volt, hogy az egyes intézménynek mennyi az adóssága – fejtette ki az egészségügyi miniszter, hozzátéve, hogy „aki tett, az kapjon nagyobb pénzt – ez volt a meghatározó elv az összegek odaítélésekor”.
Ari Lajos, az Egészségügyi Gazdasági Vezetők Egyesületének elnöke úgy fogalmazott: egyetlen kórház sem volt, amelyik több pénzt szeretett volna kapni, mint amennyit végül kapott.
Az alap maradványösszegét két részletben folyósítják majd, 10 milliárd forintot egy összegben szeptemberben, 15 milliárdot pedig októbertől, három hónapra egyenletesen elosztva kapnak meg az intézmények.
– A Fidesz felszólítja az egészségügyi kormányzatot, hogy az egészségbiztosítási kassza teljes többletét, a mintegy 50 milliárd forintot adja vissza az intézményeknek – mondta Mikola István a Magyar Távirati Iroda tájékoztatása szerint. A szakpolitikus, reagálva Horváth Ágnes szavaira, kiemelte az Országos Mentőszolgálat esetét, amiből kiderül: a szolgálat a neki szánt kétmilliárdos gyorssegélyt csak akkor fogja megkapni, ha elfogadják a 2006. évi zárszámadási törvényt, melynek legoptimálisabb időpontja november vége lehet.
Mikola István azt is megjegyezte, hogy az egészségügyben egymásra licitál a szocialista és a liberális párt, ezért mélyül a koalíciós válság közöttük.
Tologatható fürdőszobával újít a Bürstner kempingbusza
