Napi sajtószemle

2007. 10. 08. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Herald Tribune
Vészesen csökken a Nemzetközi Valutaalap kölcsönzési portfóliójában lévő pénz, noha a washingtoni intézmény eddig másokat leckéztetett pénzügyeiről, és a korábban szinte mindenható washingtoni intézmény gyorsan veszít jelentőségéből. Annak új igazgatója, a francia Strauss-Kahn szerint már magának az intézménynek a léte is kétséges. A kilencvenes években „megmentett” országok legtöbbje már visszafizette adósságát, írja a globális amerikai lap.


HELSINGIN SANOMAT
A vezető finn lap vezércikkében éles hangon támadja a jobboldali lengyel kormányt, amiért az „hálátlan” az EU-val, és „beleharap a segítő kézbe”, amikor mindenáron keménységét akarja kimutatni. „A lengyel választások sajnos egybeesnek az EU csúcsértekezletével”, melyen az uniós alapszerződést kívánják megvitatni. Mivel a két nagy párt, a Jog és Igazságosság, valamint a liberálisok a felmérések szerint egyelőre fej fej mellett haladnak, ezért a választási témákban nagy szerepet kapnak az unióval kapcsolatos kérdések. „A lengyelek persze azt tesznek az októberi választásokon, amit akarnak, de az EU-országok együttműködése szempontjából jobb lenne, ha a kormányt leváltanák”, zárja cikkét „páratlan elfogulatlansággal” a magát „függetlennek” nevező lap.


OpEdNews.com
Az érdekes cikkeket közlő amerikai portál arról számol be, hogy hét veterán CIA-alkalmazott erősen bírálta a szeptember 11-i merényletek hivatalos bemutatását, és új vizsgálatot követelnek. Raymond McGovern, aki 27 éven át dolgozott a CIA-nek, kijelentette, a 9/11-es jelentés „vicc”. A hírszerző hivatalnak 29 éven át dolgozó William Christison szintén „viccnek” és „komoly hazugságnak” minősítette a jelentést. Melvin Goodman, a CIA másik veteránja „álcának” nevezte a hivatalos kormányzati verziót. Robert Baer, a magas CIA-kitüntetéssel nyugdíjba vonult egykori hírszerző, számos könyv világhírű szerzője kétségét fejezte ki az iránt, hogy az al-Kaida önmagában képes lett volna a merényletek kivitelezésére. A CIA-nél és az amerikai haditengerészetnél 25 éven át dolgozó Robert David Steele kijelentette, a legenyhébb, amit mondhat: a szeptember 11-i merényleteket „engedték, hogy megtörténjen egy háború elindítása ürügyeként”.


FORWARD
Ostobán viselkedett az amerikai zsidóság, amiért kisajátította magának az Ahmadinezsád New York-i látogatása elleni tiltakozást, mert ezzel az iráni elnök malmára hajtotta a vizet, és azt a látszatot erősítette, hogy nem a világra, hanem csak Izraelre nézve jelent veszélyt. Sőt – írja az amerikai zsidóság vezető lapja –, az ellene irányuló durva fellépés miatt Ahmadinezsád a világ szemében még az áldozat szerepében is tetszeleghet.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.