Napi sajtószemle

2007. 10. 24. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Die Presse
A Gyurcsány Ferencnek és a szocialistáknak kínos pénzügyi machinációkról írva a vezető konzervatív osztrák lap leszögezi: a rá nehezedő nyomás miatt a miniszterelnök támadásba lendült tisztasági csomagjával, amellyel kapcsolatban akár népszavazást is tarthat.


The Observer
A baloldali brit Guardian vasárnapi kiadása arról számol be, hogy José Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke párját ritkító támadást intézett Gordon Brown brit miniszterelnök ellen azzal a váddal, hogy kockáztatja a terrorizmus elleni nemzetközi harcot, amiért ki akar bújni a reformszerződés igazságügyi és rendvédelmi együttműködést biztosító része alól úgy, hogy a megállapodásokat csak tetszése szerint hajtja végre. Barroso szerint a brit álláspont „kettős mércét” takar, hiszen mindig London az, amely elsőként követel globális fellépést a terrorizmus ellen, de ha Európáról van szó, akkor nem annyira elkötelezett, mint a többi tagállam.


Herald Tribune
St. Pancras International néven XIX. századi építészetbe oltott XX. századi technológiával építették át azt a pályaudvart, amely London új, nemzetközi vasúti végállomása lesz. November 14-i átadásával a Párizsból és Brüsszelből jövő, óránként 300 km-es sebességgel közlekedő vonatok még hamarabb érnek célt: mindkét útvonalon húsz perccel rövidül a menetidő. Az utasok tehát már nem a Temze partján lévő parlamenthez közel fekvő Waterloo Internationalre érkeznek, hanem London északabbra fekvő részére. A St. Pancras pályaudvar egyik ékessége egy száz méter hosszúságú pezsgőbár lesz, és a „mindent az eleganciáért” jelmondat nevében a McDonald’snak nem adtak engedélyt a működésre. A megnyitás után a Párizs–London menetidő 2 óra 15, a Brüsszel–London utazási idő pedig 1 óra 51 percre rövidül, ami az egyórás zónaeltolódás miatt „virtuálisan” 51 perc utazási időt jelent.


The New York Times
Az Egyesült Államok vezető lapja negatívan értékeli azt, hogy Hillary Clinton demokratapárti elnökjelölt az iráni Forradalmi Gárdát terrorista szervezetté nyilvánító törvény mellett szavazott csak azért, hogy az AIPAC, a legnagyobb pro-izraeli lobbicsoport teljes támogatását biztosítsa. A gárdába ugyanis sokan sorozással kerülnek, és a törvény az egész iráni társadalmat – amely a gárda tagjait saját fiainak tekinti – a „szélsőséges” vezetők karjaiba löki.


THE JERUSALEM POST
Felháborítónak tartja számos brit zsidó szervezet, hogy a világ leghíresebb vitaklubja, az Oxford Union vitára kívánja hívni David Irving holokauszttagadót. A szervezet elnöke szerint viszont a diákok elég intelligensek ahhoz, hogy a hallottak alapján alakítsák ki véleményüket.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.