A Fővárosi Ítélőtábla súlyosbította szerdán a baracsi kettős emberölés ügyében hozott elsőfokú döntést – adta hírül az MTI. Az életfogytiglani fegyházra ítélt Csikós Béláné húsz év helyett legkorábban harminc év múlva bocsátható feltételesen szabadon, fia börtönbüntetését pedig 11-ről 14 évre emelte a másodfokú bíróság.
Az asszony és a bűncselekmény elkövetésekor, 2005 augusztusában 17 esztendős fia olyan súlyosan bántalmazott baracsi hétvégi házában egy idős dunaújvárosi házaspárt, hogy azok a kórházban életüket vesztették. Elvittek egy mobiltelefont, továbbá készpénzt, bankkártyát raboltak el, és elvették a segélykiáltásokra megjelenő, szomszédban lakó hölgy két arany karperecét is, akit azután a fürdőszobába zártak. A rendőrség gyorsan azonosította az elkövetőket, de felkutatásuk nem járt eredménynyel. Nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki ellenük, s még 2005 novemberében, Görögországban letartóztatták őket.
Az első fokon eljáró Fejér Megyei Bíróság társtettesként, aljas indokból, különös kegyetlenséggel, több emberen elkövetett emberölésben és más bűncselekményekben találta bűnösnek az anyát és a fiát, ezért az előbbit életfogytig tartó fegyházbüntetésre ítélte, amelyből legkorábban húsz év múlva szabadulhatott volna, a fiú pedig tizenegy év börtönt kapott. Az ítélet ellen az ügyészség súlyosításért, a nyereségvágyból elkövetés minősítése érdekében fellebbezett. A védők pedig felmentésért jelentettek be fellebbezést, mert súlyos hibákat véltek felfedezni a büntetőeljárásban.
Az ítélőtábla szerdai tárgyalásán Csikós Béláné az utolsó szó jogán elmondta: véletlenül talált rá az idős házaspár nyaralójára, ahová bement. Szavai szerint dulakodás alakult ki közte és az időközben hazaérkező idős házaspár között, „aztán csak ütöttem, ütöttem” – mondta. Ekkor jött át a középkorú szomszédasszony, aki kérte, hogy őt ne bántsa. A vádlott elmondása szerint a nő rosszul lett, ezért segítette be a fürdőszobába, ahol – mint állította – „a kezembe nyomta a két karkötőjét”. Megjegyezte, hogy családjának nincsenek anyagi gondjai, Amerikában vezetnek vállalkozásokat.
Az ítélőtábla jogerős határozatában megállapította: a vádlottak eredeti szándéka a haszonszerzésre irányult, ezért a bűncselekmény minősítését nyereségvágyból, különös kegyetlenséggel, több emberen, társtettesként elkövetett emberölésnek minősítette.
Panyi Miklós: tízezrek juthatnak kedvezményes lakáshitelhez az első otthonuk megvásárlásához
