Másodszor is Budapesten gáláznak

Babó Levente
2007. 11. 29. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tavalyhoz hasonlóan ismét Budapest ad otthont az immár negyedszer megrendezendő kézilabdagálának. A 2004-es szegedi bemutatkozást Debrecen és a Főnix Csarnok követte, majd tavaly már a főváros volt a helyszín, és az idén december 30-án duplázhat a SYMA-csarnok. A szervezők részéről Ágai Kis András indokolta meg, miért: „Objektív akadályokba ütköztünk, hiszen nem szerettük volna hatezer férőhelyesnél kisebb csarnokba vinni a gálát. Ezért esett ki a magyar kézilabdázás két fellegvára, Veszprém és Győr. Természetesen továbbra is országjárásban gondolkodunk a jövőt illetően, ezért is tárgyalunk már most az említett városokkal, ahol a közeljövőben a helyi kluboknak megfelelő színvonalú csarnok épülhet fel.”
Érdekes újítás a nők térnyerése a férfiak kárára, hiszen az est főmérkőzésén a korábbiakkal ellentétben nem vegyes csapatok, hanem kizárólag női kézilabdázók gáláznak. Ágai ezzel kapcsolatban sem kertelt: „Nehéz döntést kellett hoznunk, de így láttuk jobbnak. A gálának szerintünk csak egy csúcspontja lehet, és az a női mérkőzés lesz. Azért a férfiak is képviseltetik magukat, hiszen az ügyességi versenyük remek show-t ígér, de be kell látni, hogy a nőknél sokkal nagyobb a merítési lehetőség. Ameddig náluk igazi sztárjaink vannak, a férfiaknál pusztán Nagy Lacit kezelhetjük ezen a szinten.”
Azért a hagyomány is kötelez, így a korábbi évek műsorszámai az idén is visszaköszönnek. A rendezvényt kézilabdás-palánták szivacslabda-mérkőzése nyitja, ezt a szponzorok–újságírók összecsapás, majd a médiaválogatott– E.ON olimpiai csapat meccs követi. A médiaválogatottat az idén is ismert közéleti személyiségek, műsorvezetők, színészek, humoristák alkotják, míg az olimpiai csapatban neves sportolóink, többek között Balogh Gábor, Biros Péter, Deák Bárdos Mihály kötnek közelebbi ismeretséget a kézilabdával. Birosnak ez nem lesz nehéz, hiszen erről a sportágról nyergelt át a pólóra. A csapatok felkészítését is komoly, de természetesen más sportágakból érkezett szakemberekre bízták, az olimpiai bajnok vízilabdázó Faragó Tamásra és a Pécsett intézménnyé nemesült kosárlabdaedzőre, Rátgéber Lászlóra.
Ezután a férfiak ügyességi versenyén, Nagy László, Császár Gábor, Gál Gyula, Iváncsik Tamás és Törő Szabolcs trükkjein álmélkodhat a publikum, de Görbicz Anita is bemutat egy-két kunsztot. Az est fénypontja, az All Star-mérkőzés résztvevőit az idén is a szurkolók választhatják ki az esemény honlapján. A voksolás a női világbajnokság nyitónapjáig, december 2-ig tart. A legtöbb voksot kapó öt All Star-jelölt egyben továbbjut Az év kézilabdázója közönségdíj döntőjébe is, ahol öt női és öt férfi játékos közül választhatnak a kézilabdabarátok december 2-től egészen a gála napjáig. Az év kézilabdázója díjat az újdonságnak számító Kelet–Nyugat összecsapás előtt adják át. Mivel a Duna a választóvonal, előbbi együttes valószínűleg a Ferencvárosra és a Debrecenre, utóbbi pedig a Győrre, a Dunaferr-re és a Cornexire épülhet.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.