Tavalyhoz hasonlóan ismét Budapest ad otthont az immár negyedszer megrendezendő kézilabdagálának. A 2004-es szegedi bemutatkozást Debrecen és a Főnix Csarnok követte, majd tavaly már a főváros volt a helyszín, és az idén december 30-án duplázhat a SYMA-csarnok. A szervezők részéről Ágai Kis András indokolta meg, miért: „Objektív akadályokba ütköztünk, hiszen nem szerettük volna hatezer férőhelyesnél kisebb csarnokba vinni a gálát. Ezért esett ki a magyar kézilabdázás két fellegvára, Veszprém és Győr. Természetesen továbbra is országjárásban gondolkodunk a jövőt illetően, ezért is tárgyalunk már most az említett városokkal, ahol a közeljövőben a helyi kluboknak megfelelő színvonalú csarnok épülhet fel.”
Érdekes újítás a nők térnyerése a férfiak kárára, hiszen az est főmérkőzésén a korábbiakkal ellentétben nem vegyes csapatok, hanem kizárólag női kézilabdázók gáláznak. Ágai ezzel kapcsolatban sem kertelt: „Nehéz döntést kellett hoznunk, de így láttuk jobbnak. A gálának szerintünk csak egy csúcspontja lehet, és az a női mérkőzés lesz. Azért a férfiak is képviseltetik magukat, hiszen az ügyességi versenyük remek show-t ígér, de be kell látni, hogy a nőknél sokkal nagyobb a merítési lehetőség. Ameddig náluk igazi sztárjaink vannak, a férfiaknál pusztán Nagy Lacit kezelhetjük ezen a szinten.”
Azért a hagyomány is kötelez, így a korábbi évek műsorszámai az idén is visszaköszönnek. A rendezvényt kézilabdás-palánták szivacslabda-mérkőzése nyitja, ezt a szponzorok–újságírók összecsapás, majd a médiaválogatott– E.ON olimpiai csapat meccs követi. A médiaválogatottat az idén is ismert közéleti személyiségek, műsorvezetők, színészek, humoristák alkotják, míg az olimpiai csapatban neves sportolóink, többek között Balogh Gábor, Biros Péter, Deák Bárdos Mihály kötnek közelebbi ismeretséget a kézilabdával. Birosnak ez nem lesz nehéz, hiszen erről a sportágról nyergelt át a pólóra. A csapatok felkészítését is komoly, de természetesen más sportágakból érkezett szakemberekre bízták, az olimpiai bajnok vízilabdázó Faragó Tamásra és a Pécsett intézménnyé nemesült kosárlabdaedzőre, Rátgéber Lászlóra.
Ezután a férfiak ügyességi versenyén, Nagy László, Császár Gábor, Gál Gyula, Iváncsik Tamás és Törő Szabolcs trükkjein álmélkodhat a publikum, de Görbicz Anita is bemutat egy-két kunsztot. Az est fénypontja, az All Star-mérkőzés résztvevőit az idén is a szurkolók választhatják ki az esemény honlapján. A voksolás a női világbajnokság nyitónapjáig, december 2-ig tart. A legtöbb voksot kapó öt All Star-jelölt egyben továbbjut Az év kézilabdázója közönségdíj döntőjébe is, ahol öt női és öt férfi játékos közül választhatnak a kézilabdabarátok december 2-től egészen a gála napjáig. Az év kézilabdázója díjat az újdonságnak számító Kelet–Nyugat összecsapás előtt adják át. Mivel a Duna a választóvonal, előbbi együttes valószínűleg a Ferencvárosra és a Debrecenre, utóbbi pedig a Győrre, a Dunaferr-re és a Cornexire épülhet.
Egy templomot is súlyos kár ért a viharban
