Herman István, a Heves Megyei Közgyűlés Fidesz-frakciójának igazgatója kijelentette: az egri Markhot Ferenc Kórház súlyos anyagi gondokkal küzd, veszteségesen működik, a rossz gazdálkodásért pedig a kormány és a megyei szocialista vezetés a felelős. Elmondta, a finanszírozás mértékét befolyásoló úgynevezett teljesítményvolumen-korlát bevezetése óriási hiba volt. A pénzhiány miatt folyamatosan hanyatlik a kórházi ellátás minősége, így a szocialistáknak már van indokuk privatizációs terveik megvalósítására.
Herman emlékeztetett arra, hogy az MSZP kilenc éve vezeti a megyét, s ez idő alatt ötször váltottak le és neveztek ki kórházigazgatót. – Kit terhelhet tehát politikai felelősség a Marhkot Ferenc Kórház ügyét illetően? – tette fel a kérdést az ellenzéki politikus. Úgy véli, mára mindenki előtt világossá vált: nem a probléma megoldhatatlan, hanem a szocialisták nem alkalmasak arra.
Ezért kezdeményeztek népszavazást az intézmény privatizációja ellen, ám sem a Heves Megyei Bíróság, sem a másodfokon eljáró Fővárosi Ítélőtábla nem hozott kedvező döntést, mert a referendum költségvetési ügyet érintene.
Bodnár Pál (Fidesz) már felhívta a figyelmet arra, hogy a közgyűlés négy frakcióvezetője tárgyalásain megállapította, a hevesi megyeszékhelyt nem lehet a döntésből kihagyni. A város költségvetéséből több száz milliós támogatás került a Markhothoz, ráadásul Eger közgyűlését törvény kötelezi az egészségügyi alapellátás és a kórházi szakellátás biztosítására.
Merczel József, a Heves Megyei Közgyűlés szocialista alelnöke idejekorán közölte: a Markhot Ferenc Kórház különleges megítélést igényel, minthogy több telephelyen működik, fenntartása pedig nem egyszerű feladat. Állítja, még nem dőlt el semmi. Kijelentette: Sebes Gábor, az egészségügyi centrum új főigazgatója megvizsgálja a működtetés feltételeinek lehetőségeit, majd amikor jelentése elkészül, akkor derülhet ki, hogy merre tovább. Több variáció közül lehet választani – mondta –: az egyik a megyei fenntartás folytatása, a másik a működtetési és vagyonkezelési jog átadása a finanszírozási gondok miatt közbeszerzési vagy versenytárgyaláson, harmadik a közhasznú társaság létrehozása, míg a negyedik a közös működtetés Eger önkormányzatával.
Miért rendelték vissza Tuskék a lengyel nagykövetet Budapestről?
