(London)
Minden tekintetben baljós előjeleket hordoz magában a legújabb brit közvélemény-kutatás Gordon Brown miniszterelnök számára. Már az is vészjósló, ha egy kormány 11 ponttal kullog a fő ellenzéki párt mögött. Még fenyegetőbb, ha két hónap alatt csúszik le erre a szánalomra méltó szintre korábbi vezető pozícióból. Csak tetézi a gondot, hogy míg David Cameron, a konzervatív ellenzék vezetője a válaszolók 43 százalékának helyeslő értékelését élvezi, a Brown-kormány eddigi általános tevékenysége a megkérdezettek mindössze 22 százalékának a helyeslésével találkozik. Brown személyére nézve lesújtó, hogy míg néhány rövid hónappal ezelőtt azzal az ígérettel vette át a kormányhatalmat, hogy könyörtelenül kigyomlálja a korrupciót a kormány körül, ma a lakosság hatvan százaléka tartja korruptnak az uralkodó pártot, míg a torykat csak 28 százalék marasztalja el ezért.
Az elmúlt hatvan év alatt most történik negyedszer, hogy egy hosszú időn át sikeres miniszterelnök utódja képtelen fenntartani elődje népszerűségét. Ez történt Home-mal Macmillan után, Callaghannel Wilson nyomában, Majorrel Thatcher bukása után, és most – úgy látszik – Brownnal Tony Blair távozása után.
Gordon Brown egészen 2010 tavaszáig nem köteles új választást tartani, de általános nézet szerint csak sarokba szorított, vagy különösen gyáva miniszterelnök vár az utolsó lehetséges pillanatig.
Ausztrál kivonulás. Az Irakban állomásozó mintegy 550 fős harcoló ausztrál egységet a jövő év közepéig kivonják az arab országból – jelentette be tegnap, kampányígéretéhez híven Kevin Rudd megválasztott munkáspárti miniszterelnök. (MTI)
Hét lakat alatt sínylődik a gyilkos olimpiai bajnok
