Diploma a szcientológusoktól?

Az, hogy a legnagyobb állami főiskolával frigyre léphetett egy szcientológus cég diplomás képzés céljából, ráirányítja a figyelmet a szektakutatók azon állítására, hogy az egész oktatási rendszerben jelen van a nemzetbiztonsági kockázatot hordozó vallásszervezet.

Joó István
2007. 12. 28. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Elsőként a Hír TV tudatta a múlt hét végén: szcientológus érintettségű cég kapott lehetőséget arra, hogy a Budapesti Gazdasági Főiskolával (BGF) együttműködve államilag elismert felsőfokú másoddiplomás menedzserképzést folytasson. A hír jelentőségét fokozta, hogy a közelmúltban Hiller István kultuszminiszter a sajtóleleplezések hatására arról intézkedett, hogy egy szcientológus módszereket alkalmazó pedagógus-továbbképző vállalkozás lekerüljön a szakképzési jegyzékről. Ami a húszezres hallgatói létszámú Budapesti Gazdasági Főiskola botrányos ügyét illeti: a nyilatkozattól mind a főiskola vezetése, mind az adott kft. elzárkózott. Utóbbi azonban annyit jelzett: nincs köze a szcientológiához.
Lapunk megtudta, nevetséges a Comline Budapest Kft. – Oktató és Tanácsadó Iroda ama védekezése, hogy nem volnának kapcsolatban a – hivatalos vélemények szerint nemzetbiztonsági kockázatot jelentő – szcientológiával. A kft. ugyanis nyíltan vállalja honlapján, hogy tagja a WISE nemzetközi cégcsoportnak, amely a méregtelenítő kúrák ürügyén is híveket toborozó, hazugságvizsgálót alkalmazó és forgalmazó szcientológia egyháznak elkötelezett cégeket fogja egybe. Emellett a cég tulajdonosa, Pető Éva, a gyógyszeripar-ellenes Lenkei Gábor neje saját honlapot is működtet, amelyen ez olvasható: „Szcientológus vagyok, aki támogatja a vallási toleranciát.” Az üzletasszony szerepelteti kedvenc idézetét is, amely Ron Hubbardtól, a szcientológia alapítójától származik.
– Nem azért vizsgálódunk, mert valamely vallásszervezethez közel álló cég összefonódott egy felsőoktatási intézménnyel – mondta lapunknak Bakonyi László, az Oktatási és Kulturális Minisztérium Oktatási Hivatalának elnöke. Rámutatott: azért kértek be adatokat, szerződési dokumentumokat a Budapesti Gazdasági Főiskolától, mert egy kft. együttműködhet ugyan felsőoktatási intézménnyel kutatási, szakmai gyakorlati, helyszín-biztosítási, adminisztrációs téren, de az együttműködés felsőfokú képzésre nem irányulhat. Leszögezte a hivatal elnöke: az oktatási intézményeknek kötelességük bejelenteni bármifajta együttműködést, a hivatalnak mégsem volt tudomása a BGF és a Comline kooperációjáról. A dokumentumok még nem érkeztek be a hivatalba.
– Az egész oktatási rendszerben benne vannak és benne lehetnek a szcientológusok, mivel 2001-ben a szocialisták meghátrálása miatt elmaradt az egyházi törvény felülvizsgálata – reagált lapunknak Lugosi Győző történész, az új vallási közösségek kutatója. Lugosi, aki a TIT Kossuth Klub igazgatója is, felidézte: az egyházakról szóló új jogszabály a bejegyzések feltételéül szabta volna, hogy a vallásszervezetek hitelveiket maradéktalanul nyilvánossá tegyék, amivel elkerülhető, hogy totális hatalom megszerzésére irányuló szándék, emberek kizsákmányolása, méltóságának megsértése kapjon hátszelet. A kutatónak meggyőződése, a szcientológusok éppúgy fellelhetők az oktatási tárca belső kommunikációs hálózatában, mint például az Informatikai és Számítástechnikai Tanárok Egyesületében.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.