Drámai vég után jön a folytatás

A címvédőtől ki lehet kapni. Csakhogy ez roppant sovány vigasz, mert tegnap meg is lehetett volna verni. Hisz a magyar válogatott a női kézilabda-világbajnokság párizsi negyeddöntőjének túlnyomó részében jobb volt az orosznál, túl is játszotta, de amikor nem, akkor 0-7-es, 1-6-os, végül a hajrában 0-5-ös sorozatot produkált. Hogy így is csak 36-35-re maradt alul, az nem enyhíti, inkább tovább mélyíti bánatunkat. A történtek után nehéz lesz szombaton és vasárnap az 5–8. helyért küzdeni, de kötelező.

2007. 12. 23. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

(Párizs)
Zsiga Gyula tréner a szerdai edzésen székre állva lőtte a heteseket Pálingernek, hogy Poljenova magasságából érkezzen a labda, az első két orosz gólt mégis a kétméteres óriás dobta büntetőből. Csapatunk nyolcszor egyenlített, majd
9-8-nál először vette át a vezetést, és mivel átlövésből, szélről, beállóból, indulásból egyaránt ontotta a gólokat, a 22. percre elhúzott 17-11-re. A vb eddigi legszínesebb és leghatásosabb támadójátékát láthattuk, és e megállapítás nemcsak a mieinkre, hanem az egész mezőnyre igaz. Jevgenyij Trefilov őrjöngött, háromszor cserélt oda-vissza kapust, harmadszor úgy, hogy Szidorováról letépte a melegítőfelsőjét. Ha magyar kollégája ilyet tenne, a fél keret lemondaná a válogatottságot, Trefilovot ellenben állítólag azért szeretik, mert ő az első orosz kapitány, aki nem üti meg a játékosait.
Ám sokadszor tapasztalhattuk, hogy a terror, illetve a félelem is megfelelő ösztönző, mert Szidorova kétségbeesésében belekapott két labdába, a vb-címvédő őrült rohanásba kezdett, és a 26. percre
18-17-re fordított. Bő négy perc alatt 7-0, számunkra 0-7. Ez is rekord, ilyen szinten talán világrekord. De válogatottunknak tényleg tilos megnyugodnia, hiszen a hajrára ismét összekapta magát, és kettős emberfórjának is köszönhetően 22-20-as előnnyel vonult szünetre. Pontosabban Kovacsicz csak sántikált, mert megsérült, pedig addig hatból öt helyzetét értékesítette.
Mivel a túloldalon nemcsak Bliznova hiányzott, hanem a jobbszélen is Turey kapott lehetőséget, az oroszok általában balkezes nélkül álltak fel, és Pálinger e féloldalasságot remek védésekkel nyomatékosította. Csakhogy a mieink is belepüföltek két átlövést a blokkba, 27-23-ról 28-29-re rontottak, ez tehát egy újabb 1-6-os szakasz. Ám ha nekilódultak Görbiczék, annyira uralták a meccset, hogy a hajrát már megint 34-31-es vezetéssel kezdték, azaz a második üresjárat is belefért. A harmadik viszont már nem. Egy újabb 0-5-tel 34-36-ra fordítottak az oroszok, Balogh szépítése és Pálinger védése után egy akció és fél perc maradt a túléléshez. A Bercy sportpalota egyre gyarapodó közönsége tombolt, francia közönség magyar csapatot így még nem éltetett. A korábban elbukott végjátékok emléke is hathatott, mindenesetre majd mindenki menekült az utolsó, döntő lövés elől, az egész vb-n önmagát kereső Mehlmannra hárítva a felelősséget. Ő tüzelt is, de középre, Szidorova védett, az egyre vékonyodó szalmaszál pedig időn túli szabaddobás képében szakadt szét.
A januári, németországi férfi-vb után tegnap a nőin is Oroszország lett a végzetünk, megint minden egyetlen gólon múlott. A 36-35-re győztes vb-címvédőt kifütyülték, a vesztest ünnepelték, Trefilov mester is csak Pálingert és Görbiczet méltatta, bár a nevüket érdekes módon nem tudta. Németh András első felindultságában nem elemezte túl a mérkőzést: ,,Elégedett vagyok a csapatommal, közel járt tudása maximumához. A győzelemhez az a hét-nyolc percnyi kihagyás hiányzott.” A számok ezt tökéletesen alátámasztják, hisz a 0-7-et, az 1-6-ot és a 0-5-öt összeadva e három periódusra 1-18-as részeredményt kapunk. A fennmaradó időben hiába brillírozott válogatottunk, ezzel nem először vívta ki a legszimpatikusabb áldozat minősítést. Ám ennek az áldozatnak szombatra fel kell támadnia, és az 5–8. helyért játszania a francia–román derbi kiesőjével, a házigazdákkal. A kézilabda-vb ugyanis nem színdarab; a drámai véget itt követi a folytatás.
Negyeddöntő: Németország– Angola 36-33, Oroszország–Magyarország 36-35, Norvégia–Koreai Köztársaság 35-24, Románia– Franciaország 34-31. Az elődön-
tőben: Németország–Norvégia, Oroszország–Románia.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.