Egy minőségi bulizenekar

Erdősi Csaba
2007. 12. 15. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Remek bulizenekart ismerhet meg, aki ellátogat az egy éve alakult Group’N’Swing zenekar koncertjére. A tíztagú, férfi és női énekessel, zongorával, négy fúvóssal meg persze ritmusszekcióval felálló zenekar Louis Prima-, Brian Setzer-, Ray Gelato- és Natalie Cole-feldolgozásokat játszik, parádésan. A csapat törzshelye egy Budapest hetedik kerületében lévő bár, ahol havonta egyszer legalább fellépnek, olyan hangulatot teremtve, hogy az ember nem is a Hársfa utcában, hanem a 43. utca és a Lennox Avenue sarkán, a legendás Cotton Clubban érzi magát. A csapat a húszas évek Amerikájába varázsolja hallgatóit, s az illúziót a zenészek korhű, csíkos „gengszteröltönye” még teljesebbé teszi. A lényeg persze a zene, a helyenként dzsesszbe és bluesba hajló szving, illetve szvinges hangulatú boogie. Hosszabb méltatás helyett a feldolgozások és az előadás minőségéről álljon itt most csak annyi, hogy a Group’N’Swing volt az előzenekara John Mayallnak, amikor nyáron a brit blues atyjaként számon tartott mester, illetve zenekara, a Bluesbreakers a pilisszántói sziklaszínházban bemutatta friss lemezét a magyar közönségnek. Aki tudja, kikkel szokott egy színpadon fellépni Mayall, ebből már azt is sejtheti, mit tud a Group’N’Swing.
Bár egyre több nagy fellépést vállalnak, koncertjeiket a profi hangzás mellett a családias légkör jellemzi. Hanuss „Csipesz” Jenő, az egyik énekes olykor lejön táncolni a közönség közé, mert a banda koncertjein – és ez is unikum ma már – táncol a közönség. És ezen nem a már régóta szokásos, magányos lötyögést kell érteni, hanem a valódi táncot. A társast, tudják, azt az ódivatú dolgot, amikor egy férfi meg egy nő összekapaszkodva forog és ringatózik, márpedig az igényes szvingre ezt remekül lehet.
A zenekar jövőre készül megjelentetni első lemezét, s reményeik szerint hamarosan már nemcsak a vájt fülű szvingrajongók, hanem a rádióhallgatók is megismerhetik a banda feldolgozásait. Terveik között saját dalok készítése is szerepel, magyar szöveggel, ami sokat hozzátehet népszerűségükhöz. A Group’N’Swinget legközelebb hetedikén nézhetik meg a már említett Amigóban, s a csapat honlapja (www.groupnswing.hu) is kínál hallgatnivalót.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.