Remek bulizenekart ismerhet meg, aki ellátogat az egy éve alakult Group’N’Swing zenekar koncertjére. A tíztagú, férfi és női énekessel, zongorával, négy fúvóssal meg persze ritmusszekcióval felálló zenekar Louis Prima-, Brian Setzer-, Ray Gelato- és Natalie Cole-feldolgozásokat játszik, parádésan. A csapat törzshelye egy Budapest hetedik kerületében lévő bár, ahol havonta egyszer legalább fellépnek, olyan hangulatot teremtve, hogy az ember nem is a Hársfa utcában, hanem a 43. utca és a Lennox Avenue sarkán, a legendás Cotton Clubban érzi magát. A csapat a húszas évek Amerikájába varázsolja hallgatóit, s az illúziót a zenészek korhű, csíkos „gengszteröltönye” még teljesebbé teszi. A lényeg persze a zene, a helyenként dzsesszbe és bluesba hajló szving, illetve szvinges hangulatú boogie. Hosszabb méltatás helyett a feldolgozások és az előadás minőségéről álljon itt most csak annyi, hogy a Group’N’Swing volt az előzenekara John Mayallnak, amikor nyáron a brit blues atyjaként számon tartott mester, illetve zenekara, a Bluesbreakers a pilisszántói sziklaszínházban bemutatta friss lemezét a magyar közönségnek. Aki tudja, kikkel szokott egy színpadon fellépni Mayall, ebből már azt is sejtheti, mit tud a Group’N’Swing.
Bár egyre több nagy fellépést vállalnak, koncertjeiket a profi hangzás mellett a családias légkör jellemzi. Hanuss „Csipesz” Jenő, az egyik énekes olykor lejön táncolni a közönség közé, mert a banda koncertjein – és ez is unikum ma már – táncol a közönség. És ezen nem a már régóta szokásos, magányos lötyögést kell érteni, hanem a valódi táncot. A társast, tudják, azt az ódivatú dolgot, amikor egy férfi meg egy nő összekapaszkodva forog és ringatózik, márpedig az igényes szvingre ezt remekül lehet.
A zenekar jövőre készül megjelentetni első lemezét, s reményeik szerint hamarosan már nemcsak a vájt fülű szvingrajongók, hanem a rádióhallgatók is megismerhetik a banda feldolgozásait. Terveik között saját dalok készítése is szerepel, magyar szöveggel, ami sokat hozzátehet népszerűségükhöz. A Group’N’Swinget legközelebb hetedikén nézhetik meg a már említett Amigóban, s a csapat honlapja (www.groupnswing.hu) is kínál hallgatnivalót.
„Egy afrikai gyereknek keményebb az élete” – a testvére durván beszólt Zverevnek
