Anyád lehetnék
Színes, feliratos, amerikai romantikus vígjáték, 97 perc: Rendezte Amy Heckerling.
A Lajtán innen valahogy eltorzulnak a filmcímek, így van ez a fenti filmmel is (I Could never be Your Woman). A magyarítás már csak azért is borzasztó, mert egy negyvenes nő és egy harminc körüli férfi szenvedélyes kapcsolatáról van szó: Michelle Pfeiffer nem tud dönteni az infantilizmus, a változó kor szépségei között, ezért inkább beadja a derekát.
Boldog új élet
Színes, magyar játékfilm, 80 perc. Rendezte Bogdán Árpád. Forgalmazza a Budapest Film.
Fiatal filmeseink már jó ideje csak a magyar kedélybetegségről és élhetetlenségről regélnek, ehhez Bogdán Árpád is hozzáteszi a magáét. A Boldog új élet az intézetből kikerült cigány fiatalember árvaságának, magányának és létfájdalmának mélabús, szívbemarkoló filmkölteménye. Közérzetünk tükre.
Bűbáj
Színes, magyarul beszélő, amerikai családi vígjáték, 108 perc. Rendezte Kevin Lima. Forgalmazza
A Disney most önironizál, paródiát készít saját giccsáradatáról: a mesebeli hercegnő, Giselle az animációs létből a mai modern Manhattan kőkemény valóságába száműzettetik, ahol viszont nem szokás bájologni. Sajnos a paródia hamar kifullad, kilóg a lóláb, a Disney nem tudja megtagadni önmagát.
Mézengúz
Színes, magyarul beszélő, amerikai animációs film, 90 perc. Rendezte Steve Hickner, Simon J. Smith. Forgalmazza UIP-Dunafilm.
A Barry B. Benson nevű méh épp végzett a főiskolán, és csalódottan kell tudomásul vennie, hogy az élet számára egyetlen pályát kínál: a mézet. Forradalmat csinál, mint Rémy patkány a L’ecsóban, és leereszkedik az emberekhez, akik viszont lopják a méhmunka gyümölcsét, mint az közismert. A fenti Disney után üdítő, fekete humor.
Persepolis
Fekete-fehér, feliratos, francia– amerikai animációs film, 95 perc. Rendezte Marjane Satrapi, Vincent Paronnaud. Forgalmazza Cirko Film.
Animációkban fürödhetünk a héten, a giccs és a humor után itt a nyugati Kelet-kritika: végre egy egyszerű, nem 3D-s nem valósághű rajzfilm – ezúttal Irán társadalmáról és a nők kirekesztettségéről. Fekete-fehér mese, amelyben a másként gondolkodókra üldöztetés, kínzás és halál vár.
Robert C. Castel: Telefonbetyárkodás és fegyverstop
