Kaszinóbiznisz a Hajógyári-szigeten

Az izraeli Mordecháj Zisser érdekeltségébe tartozó Álomsziget koncepció keretében Magyarország legnagyobb kaszinója épülhet fel a Hajógyári-szigeten. A Pénzügyminisztérium várhatóan még ezen a héten kiírja a koncessziós pályázatot. A tervek elképesztők: ezer játékgép és száz kártyaasztal várja majd a szerencselovagokat. Csak összehasonlításképpen: az ország jelenlegi első öt kaszinója együttvéve működtet ennyi kártyaasztalt.

Munkatársunktól
2007. 12. 29. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hazánk legnagyobb kaszinója valósulhat meg az óbudai Hajógyári-szigeten. A Napi Gazdaság információi szerint az első kategóriásnak nevezett, vagyis már-már Las Vegas-i léptékű szerencsejáték-komplexumban ezer játékgép és száz kártyaasztal működne. A méreteket jól jellemzi, hogy a hazánkban működő öt legjelentősebb kaszinóban összesen van ennyi asztal, játékgépből pedig százhetven található.
A Pénzügyminisztérium – a gazdasági lap értesülései szerint – még a héten kiírhatja a koncessziós pályázatot a kaszinó üzemeltetésére. Elméletileg több jelentkező is akadhat, de valószínűleg Mordecháj Zisser izraeli befektető – aki a projektnek helyet adó Álomsziget-beruházás gazdája – is mindent megtesz azért, hogy megkaparintsa a meglehetősen jövedelmező üzletet.
Az állam évi hatszázmillió forintos koncessziós díjért biztosítja majd a koncessziós jogokat.
Hogy ez sok vagy kevés? A már előbb említett öt kaszinó – meg kell ismételni: még együttes méretük sem közelíti meg az Álomszigetre tervezettét – idén több mint 9 milliárdos bevételt könyvelhet el; ebben az eredményben már az is benne van, amit nyereményként fizettek ki szerencsés vendégeiknek.
Az óriáskaszinó megépítésére még a Fővárosi Közgyűlésnek is rá kell bólintania; a testület valószínűleg mai ülésén foglalkozik is a kérdéssel. Mindenesetre azt érdemes felidézni, hogy „Moti” Zisser szoros viszonyt ápolt a különböző gazdasági bűncselekményekkel összefüggésbe hozott David Admon volt izraeli nagykövettel; Admon egyébkén sokat lobbizott – egyebek mellett Demszky Gábornál is – a zsidó befektetők érdekében.
Amint arról már írtunk, a Zisser-féle beruházás egyébként korábban is nagy vihart kavart az Óbudán élők körében. Az Álomsziget megépítése, illetve a Hajógyári-sziget eladása ellen több civil tiltakozás és demonstráció is történt korábban, az önkormányzati választások előtt pedig helyi népszavazást is tartottak az ügyben. Ez azonban – az alacsony részvétel miatt – érvénytelen volt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.