Rónavölgyi Endréné közölte: Bíró László és Csanádi Béla megválasztásukat követően tájékoztatták arról, hogy a BHD Hőerőmű Zrt. felügyelőbizottságában, illetve igazgatóságában tisztséget vállaltak. Mint kiderült, a jegyző tájékoztatása arra is kitért, miszerint a két tisztség nem öszszeférhetetlen, majd emlékeztette a polgármestert, erről írásban nyilatkoztak a BHD Hőerőmű Zrt.-nek is.
– Amikor számomra világossá vált – fogalmazott Rónavölgyi Endréné –, hogy a tájékoztatás nem felelt meg az érvényben lévő összeférhetetlenségi jogszabályoknak, felhívtam a jegyző és az osztályvezető úr figyelmét az összeférhetetlenség megszüntetésére. Tőlük tudtam meg, a felszólításom előtt már intézkedtek az összeférhetetlenség feloldásáról, s lemondtak a cégnél vállalt tisztségükről.
A közleményben leírtak alapján a polgármester állította: a BHD Hőerőmű Zrt. által Szerencsen épülő első szalmatüzelésű erőmű építési engedélyeztetését nem a szerencsi építési hatóság adta ki, hanem az erre illetékes Magyar Kereskedelmi Hatóság. E tárgyban végzett főügyészségi vizsgálat megállapította, hogy az engedélyezési eljárás törvényes volt, Szerencs városa minden tekintetben szakszerűen járt el.
Ugyanakkor a cég vezetése megerősítette, a két városi hivatalnok távozása ellenére igényt tart az igazgatóságban és a felügyelőbizottságban a város képviseletére a beruházás megvalósításáig, de Rónavölgyi Endréné hangsúlyozta, erről az önkormányzat később dönt, előtte ugyanis alapos vizsgálat szükséges e tárgykörben.
Miként arról lapunk már beszámolt, Hujber Ottó vezetésével (információink szerint ukrán közreműködéssel) BHD Hőerőmű Zrt. néven megkezdte a szerencsi szalmaerőmű építését a Tokaj-Hegyalja szimbolikus városkapuja mellett. Az 50 megawatt teljesítményű erőmű alapjainak előkészítésénél tartanak a kivitelezők, s ígéreteik szerint Európa legnagyobb ilyen jellegű objektuma 133 embernek ad munkát a beüzemelés után. Orosz Gábor, a Tokaj Renaissance Környezetvédő Egyesület aktivistája szerint veszélyben a világörökségi státus, mert – mint mondta – a beruházóknak fontosabb a profit a környezet érintetlenségének megőrzésénél. Kiemelte: energiát bárhol, tokaji aszút azonban csak Tokaj-Hegyalján lehet termelni, ráadásul ekkora teljesítményű erőművet sem Dániában, sem a Benelux államokban, sem pedig az általa fejlődő országoknak nevezett Nagy-Britanniában, Franciaországban nem építettek.
Bevezetik a sziesztát egy magyar fürdővárosban
