A brit kormány által betiltott és így jogilag terrorszervezetnek minősülő csoportok száma ezzel 84-re nőtt. A listán szerepel mások mellett az al-Kaida nemzetközi terrorhálózat, a Gázai övezetet uraló radikális iszlamista Hamász, az Iránnal szövetséges Hezbollah libanoni síita milícia, az Iszlám Állam dzsihadista terrorszervezet és az orosz Wagner zsoldoscsoport.
A brit terrorellenes törvény alapján a betiltott szervezetek támogatása bűncselekmény, amelynek elkövetőire 14 évig terjedő börtönbüntetés szabható ki.
Ugyanígy bűncselekménynek számít az is, ha valaki tagja ezeknek a csoportoknak vagy másokat arra biztat, hogy lépjenek be e szervezetekbe. A Palestine Action betiltásának közvetlen előzményeként a szervezet tagjai két hete robogókkal hatoltak be a brit királyi légierő (RAF) legnagyobb angliai támaszpontjára, a London közelében működő Brize Norton katonai repülőtérre, és átalakított kézi tűzoltókészülékkel vörös festéket fújtak két Airbus Voyager üzemanyag-utántöltő repülőgép hajtóműveibe. A szakértői vizsgálat szerint a két repülőgépben hétmillió font (csaknem 3,3 milliárd forint) kár keletkezett.
A Palestine Action az akciót azzal indokolta, hogy Brize Norton repülőteréről naponta indulnak katonai repülőgépek a ciprusi Akrotiriben működő RAF-támaszpontra, az onnan felszálló gépek pedig hírszerzési tevékenységet folytatnak, amerikai és izraeli harci repülőgépeket látnak el üzemanyaggal és „fegyvereket szállítanak a Gázában folyó népirtáshoz”, amelynek Nagy-Britannia a szervezet szerint így közvetlenül is részesévé vált. Az akció óta hat embert őrizetbe vettek.
Közülük kettőt szabadlábra helyeztek, négy gyanúsított ellen azonban vádat emeltek az Egyesült Királyság nemzetbiztonságát sértő szándékos rongálás címén.