Előzőleg több híradásban is az szerepelt: a szocialisták még elérhetik, hogy a vizitdíjat és a kórházi napidíjat kötelezően a pénztárak vállalják át, illetve volt olyan elképzelés, miszerint a szűrővizsgálatokon és a prevenciós programokon való rendszeres részvétel vonta volna maga után a díjfizetés alóli mentességet. A tárgyalás után szinte biztossá vált, hogy csak lehetőség lesz a díj átvállalásra, és a pénztárak szabadon dönthetnek arról, kötik-e ezt a kedvezményt valamilyen feltételhez. – Meg tudtunk állapodni valamenynyi fennmaradt kérdésben – fogalmazott Horváth Ágnes egészségügyi miniszter.
*
Kökény Mihály (MSZP), a T. Ház egészségügyi bizottságának elnöke szintén azt mondta: nincs vitás kérdés, a napokban végzett munkáról tájékoztatták Gyurcsány Ferencet. Kiemelte: sem a törvény filozófiáját érintő kérdéseket, sem a koalíciós megállapodás sarkalatos pontjait nem kellett újratárgyalni.
Ismeretes: néhány napja egyeztek meg a koalíciós pártok arról, hogy a tervezethez kapcsolódó módosító indítványként milyen változtatásokat terjesztenek be. A menedzsmentjogokat érintő javaslat szerint a hatfős igazgatóság három tagját a kisebbségi, három tagját pedig az állam jelöli, s az elnököt is az utóbbi adja. A múlt heti megállapodás érintette azt is, hogy az Országos Egészségbiztosítási Pénztár utódszervezete egy komolyabb jogosítványú kormányhivatal lesz. Az új rendszer indulásának dátumát is előrébb hozták, így nem 2009 közepétől, hanem 2009 elejétől működnek valójában a vegyes tulajdonú pénztárak. Így lerövidül a tagtoborzás időszaka, és nem lesz háromfordulós licit sem. A majdani egészségpénztárak 49 százalékos kisebbségi tulajdonrészének legkisebb eladási árát 12 ezer forintban határozták meg, a tárca korábban öt– tízezer forintot, míg a szocialisták húszezret szerettek volna. Az osztalék a teljes árbevétel két százaléka lehet, az állam részét az egészségügyre kell költeni.
Bevezetik a sziesztát egy magyar fürdővárosban
