Asztalitenisz. Sokat mondó, hogy az Év sportolója szavazáson a csapatok között női válogatottunk (Tóth Krisztina, Póta Georgina, Lovas Petra, Li Bin) futott be a második helyre. A magyar együttes hét év elteltével ismét elfoglalta Európa trónját, a belgrádi Eb-n nagy menetelés után szerezte meg az aranyérmet. Ráadásul a Tóth, Póta kettős ezüstérmes lett, s Tóth az orosz Szmirnovval, Póta pedig Pázsy Ferenccel vegyes párosban a dobogó harmadik fokára állhatott. A zágrábi vb-n az ázsiaiak, s legfőképp a valamennyi arany- és ezüstérmet begyűjtött kínaiak ellen Európának nem volt ellenszere, de a Tóth, Póta kettős itt is állta a sarat, a legjobb nyolcig jutott.
Atlétika. Az oszakai vb-n a kalapácsvető Pars Krisztián és a diszkoszvető Máté Gábor két ötödik helyével nyolc pontot szereztünk, ami a nemzetek pontversenyében csak a 41. helyhez volt elegendő. Pars a vb után a stuttgarti Világdöntőn második lett.
Birkózás. A Bakuban rendezett vb-ről érem nélkül, de mégse megszégyenülten érkezett haza válogatottunk, mert a helyezettek között zárt Lőrincz Tamás (kötöttfogás, 66 kg), Bácsi Péter (kf., 74), Fodor Zoltán (kf., 84), Deák Bárdos Mihály (kf., 120) és Hatos Gábor (szabadfogás, 74) megszerezte az olimpiai kvótát. A szófiai Eb-n egy ezüst (Sastin Marianna, 59 kg) és négy bronz (Ritter Árpád – szf., 84 kg; Wöller Gergő – szf., 60 kg; Kiss Balázs – kf., 96 kg; Barka Emese – 51 kg) volt a mérlegünk.
Cselgáncs. Az esztendő egyik sikertörténetét kétségkívül a dzsúdósok írták. A 100 kg-ban Hadfi Dániel még áprilisban aranyérmet nyert a belgrádi Eb-n, majd szeptemberben harmadik lett a Rio de Janeiró-i vb-n. Ugyanitt bronzérmet szerzett Ungvári Miklós (66), Baczkó Bernadett (57) és Mészáros Anett (70) is, s mivel a vb-n az 1–5. helyezettek automatikusan olimpiai kvótához jutottak, négy versenyzőnk már biztos lesz a pekingi tatamin is. A 20 éves Mészáros Anett egyúttal Rióban sporttörténelmet írt: ő lett a sportág első magyar női vb-érmese. Ehhez az elsőséghez a paksi dzsúdósnak azért szerencse is kellett; a lebonyolításból adódóan egy nappal előzte meg Baczkót.
Triatlon. Csomor Erika a hosszú távú duatlon vb-n megvédte címét, a rövid távú Eb-n harmadik lett, s hogy idei éremkollekcióját teljessé tegye, a hosszú távú triatlon-vb-n másodikként zárt. Eredménysora az Év sportolója választáson a harmadik helyhez juttatta.
Evezés. A két évvel ezelőtti világbajnok Varga Tamás, Hirling Zsolt könnyűsúlyú kétpárevezős egység a müncheni olimpiai kvalifikációs vb-n csak hetedik lett, azonban az olimpiai kvótát így is megszerezte. S Vargáék a szeptemberi, poznani Európa-bajnokságon jelezték, hogy Pekingben számolni kell velük, az Eb-t ugyanis megnyerték.
Fogathajtás. Nem olimpiai sportág, de már csak a hagyományok miatt is rajta tartjuk a szemünket, és hajtóink az idén is kitettek magukért. A lengyelországi Warkában rendezett kettesfogat-hajtó vb-n Lázár Vilmos arany-, Hódi Károly bronz-, míg a Nyúl Zoltánnal kiegészülő csapatunk ezüstérmes lett.
Jégkorong. Válogatottunk az áprilisi, ljubljanai divízió I-es vb-n második lett, csak a hazai, szlovén együttes előzte meg. Ez minden idők legjobb magyar eredményének beállítása azóta, hogy bevezették a sportágban a csoportrendszert.
Kajak-kenu. Ahogy azt már megszokhattuk, versenyzőink ismét szakajtónyi érmet lapátoltak össze a világversenyeken: a duisburgi vb-ről tizennyolc, a pontevedrai Eb-ről húsz medált hoztak haza. A kenus Vajda Attila 1000 méteren a vb-t és az Eb-t is megnyerte, és bosszankodhat, hogy az Év sportolója választáson mégsem került be az első háromba… A vb-n még Kovács Katalin (K1 500) és a Kozmann György, Kolonics György (C2 500) duó tudott győzni olimpiai számban. Kovács idei mérlege két-két arany- és ezüstérem a vb-n, valamint négy ezüst az Eb-n; az Év sportolója választáson pedig második hely. S számára a parton is eseménydúsan telt az év. Olimpiai bajnok társa, Janics Natasa távozása Fábiánné Rozsnyói Katalin csoportjából nagy vihart kavart, s egyszersmind felbomlasztotta évek óta verhetetlen párosukat. Nagy kérdés, hogy mit hoz a 2008-as év, mert a duó még újra összeállhat, erre megvan a lehetőség és a szándék is, de a vb-2. és Eb-1. Paksy Tímea, Benedek Dalma egység is megcélozta a pekingi olimpiát. A Paksy, Kovács, Fazekas, Benedek összetételű négyes 500-on ezüst-, férfi kajakban a Kammerer Zoltán, Kucsera Gábor kettős 500 és 1000 méteren is bronzérmes lett a vb-n.
Karate. Kick-boxban a belgrádi vb-n Debreczeni Dezső (light-contact, 57 kg) sportágtörténelmi csúcsként hetedszer lett világbajnok. Szövetes Veronika személyében pedig a kyokushin karate első magyar világbajnokát avatták Tokióban.
Kerékpár. Bodrogi László a stuttgarti országúti vb-n egyéni időfutamban a második helyen végzett, és ezzel minden idők legjobb magyar eredményét érte el. A Franciaországban élő versenyző a teljesítményével olimpiai kvótát szerzett.
Kézilabda. Női válogatottunk a franciaországi világbajnokságon csalódást keltően csak a nyolcadik helyen végzett, utolsó meccsén még Angolától is kikapott… Férfiválogatottunk a németországi vb-n kilencedik lett.
Motorsport. A 2007-es évben egyértelműen a gyorsasági vb 125 kcm-es kategóriában megkoronázott Talmácsi Gábor volt a legismertebb magyar sportoló, aki a motorsport első magyar világbajnoka lett. A Bancaja Aspar csapatát erősítő Talmácsi három futamot megnyert (a Spanyol, a Német és a Malajziai Nagydíjat), hatszor állt a dobogó második, egyszer a harmadik fokán, 282 pontot gyűjtött, és öttel előzte meg legnagyobb riválisát, egyben csapattársát, a spanyol Hector Faubelt. S itthon ő lett az Év sportolója.
Ilyet is ritkán hallani: a Chelsea edzőjét feldobta az ellenfél gólja
