Az érdektelenség az MSZP célja

Az MSZP népszavazási stratégiájáról is szó esik azon a kihelyezett vidéki elnökségi ülésen, amelyet január 12–13-án tartanak. Egy neve elhallgatását kérő elnökségi tag úgy vélekedik, hogy a minél nagyobb számú nem mellett elsősorban a szavazók távolmaradását kell elérniük a szocialistáknak, csakúgy, mint a 2004. december 5-i referendumon, amelyet a kórház-privatizációról és a kettős állampolgárságról tartottak.

Zsebõk Csaba
2008. 01. 12. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Feltehetőleg az MSZP népszavazási stratégiájáról is szó esik azon a kihelyezett, vidéki elnökségi ülésen, amelyet január 12–13-án tartanak, ám a pontos napirend még nem ismert – tudta meg Nyakó István MSZP-szóvivőtől lapunk. Más forrásból származó információink szerint a következő napon, 14-én lesz a nagyobbik kormánypárt kibővített vezetőségi ülése, amelyen részt vesznek a megyei elnökök, az országos választmány és a parlamenti frakció vezetői. Ezeken a szeánszokon várhatóan meghallgatják Szigetvári Viktor korábbi kampányfőnököt, akit a párt december elején fél évre szerződtetett arra, hogy a népszavazási kampányt szakmailag irányítsa. A politikai irányító értesüléseink szerint a legnagyobb eséllyel Juhász Ferenc elnökhelyettes lehet, akire azért is eshet elsősorban Gyurcsány Ferenc kormányfő-pártelnök választása, mert sikertelen eredmény esetén rá lehet terhelni a kudarcot. Kérdés, milyen eredmény számítana sikernek a szocialisták számára.
Egy neve elhallgatását kérő elnökségi tag lapunknak azt mondta, hogy a minél nagyobb számú „nem” mellett elsősorban a szavazók távolmaradását kell elérnie az MSZP-nek, csakúgy, mint 2004. december 5-én. Amennyiben azonban a Fidesz–KDNP szempontjából sikeres, illetve érvényes és eredményes lesz a referendum, akkor ha az nem is járhat egyből vezetőváltással, de „egy újabb szög lehet Gyurcsány politikai koporsójában” – állítja forrásunk, aki szerint akkor cserélhetnek első embert, ha Kiss Péter kancelláriaminiszter, a párt alelnöke, Szekeres Imre hadügyminiszter, a párt elnökhelyettese, Szili Katalin házelnök és Lendvai Ildikó frakcióvezető összefognak, é s megállapodnak az utód személyében. Így nem is a Baja Ferenc által újjászervezett – „és több irányba szabad vegyértéket képező” – Szocialista Platform lehet az integráló erő, hanem maga Gyurcsány Ferenc – bár ő aligha tervezi így a jövőt.
– Nem a Fidesz által erőltetett és részben meghaladott témákra kell építeni a kampányt, hanem az általunk felmutatandó eredményekre, illetve arra, hogy a reformoknak mi az értelmük, hiszen ezt eddig amúgy sem magyaráztuk el – nyomatékosította lapunknak a vezető szocialista politikus.
Nevük elhallgatását kérő szocialista politikusok még az év végén a távirati irodának arra a kérdésére, hogy mit várnak a jövő évtől, illetve milyen hatással lehet a népszavazás pártjukra többen a 2008-as esztendőt jelölték meg vízválasztóként és a vezetőváltásra alkalmasnak, hiszen ez az év már éreztetheti hatását a 2009-es európai, majd a 2010-es országgyűlési választáson.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.