Túlturbózott történetnek nevezte Pataky Péter a Népszabadság értesülését, hogy a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége (MSZOSZ) több tagszervezete felmondaná a Gyurcsány Ferenccel a választások előtt kötött együttműködési megállapodást. Azt ugyanakkor a konföderáció elnöke is elismerte, hogy az ügy téma az MSZOSZ-ben, ezért találkozót kezdeményeztek a miniszterelnökkel, amin tételesen végigvennék, mely pontok teljesíthetők a megállapodásból. Felvetésünkre, hogy ennek van-e értelme, hiszen ez ügyben korábban már Kiss Péterrel, nyáron pedig Gyurcsány Ferenccel egyeztettek, Pataky azt mondta: a tárgyalásoknak mindig van értelme. Elismerte viszont, hogy nem teljesült a kormányfő legutóbbi ígérete, miszerint a reformok előkészítésébe bevonják a szakszervezeteket, hiszen az egészségügyi törvényt az érdekvédők egységes tiltakozása ellenére fogadta el a koalíció. A miniszterelnökkel való találkozó után az aláíró tagszervezetek önállóan, az MSZOSZ nevében pedig a szövetségi tanács dönthet az egyezség esetleges felmondásáról.
Majd akkor kiderül – mondta az elnök kérdésünkre, hogy a Medgyessy Péterrel, majd Gyurcsány Ferenccel kötött megállapodások kudarca után 2010-ben újra szövetségre lépnek-e az MSZP kormányfőjelöltjével. Házon belül meg kell vitatnunk, a jövőben miként viszonyulunk a pártokhoz, a pártpolitikához. Azt, hogy az értékalapú együttműködés két év múlva mit jelent, most nem lehet tudni – fogalmazott Pataky Péter. Emlékezetes, az MSZOSZ-szel kötött megállapodásában Gyurcsány Ferenc az Európai Unió átlagos foglalkoztatási szintjének megközelítését, a bérek uniós felzárkóztatását, a nyugdíjasok életminőségének javítását, rendezett munkaügyi kapcsolatokat, a munkavállalók kiszolgáltatottságának csökkentését, azaz a jelenlegi folyamatok tökéletes ellentettjét ígérte.
„Közös cél, hogy Magyarországon legyen több munkahely, váljon nyugodtabbá az élet, szülessen több gyermek, gyarapodjon az ország, és gyarapodjanak az emberek. A szociális kiigazítások után a jövőbe való beruházásoknak kell következniük. Történelmi méretű fejlesztésekre van szükség az élet minden területén ahhoz, hogy Magyarországot olyan országgá tegyük, ahol egyre könnyebb felemelkedni. Egyetértünk abban, hogy a 2006–2013 között bővülő európai uniós források felhasználásának meghatározó célja az életminőség javítása, a biztonságos emberi életet elősegítő befektetés legyen” – olvasható a megállapodásban.
Magyar Péter megint ringbe szállt a valósággal, de az végül a baloldali politikus fölé kerekedett
