Noha a magyar labdarúgó-válogatottnak jelenleg nincs szövetségi kapitánya, azért tegnap Koppenhágában valaki(k)nek tárgyalnia kellett a 2010-es vb-selejtezők európai 1. csoportjának menetrendjéről. Szombaton Kisteleki István, az MLSZ elnöke úgy nyilatkozott, olyan program kellene, amelynek esetén maradhat valami esély a 2009-re is. Ez ránézésre megvalósult; a mieink idén ősszel négy, jövő tavasszal kettő, 2009 őszén még négy mérkőzésen lépnek pályára. Érdekesség, hogy a portugálokkal csak a végén találkozunk.
A nemzeti gárda szeptember 6-án itthon kezd Dániával, majd négy nap múlva Svédországba látogat, október 11-én Albániát fogadja, 15-én pedig Máltára utazik. Jövő tavasszal Albánia és Málta lesz ismét az ellenfél, míg szeptemberben négy napon belül a svéd és a portugál együttes játszik Magyarországon, október 10-én Portugáliában, végül 14-én Dániában zárja selejtezőit a csapat. Várhidi Péter volt (és leendő?) szakvezető így értékelte programot az MLSZ honlapján: „A vége nagyon jó, az elején a svédeket szívesen elkerültem volna idegenben, de összességében minden az elképzeléseink szerint alakult. Az, hogy idén ne kelljen játszanunk idegenben a csoport valamelyik favoritjával, eleve képtelenségnek számított. Az is kedvező számunkra, hogy a két, viszonylagosan gyengébbnek tartott ellenfelünk közül a papíron jobb albánokkal kerülünk szembe hazai pályán, mindjárt az őszi nyitány során.”
A vb-selejtező programja. 2008: szeptember 6.: Magyarország– Dánia, szeptember 10.: Svédország–Magyarország, október 11.: Magyarország–Albánia, október 15.: Málta–Magyarország; 2009: március 28.: Albánia–Magyarország, április 1.: Magyarország– Málta, szeptember 5.: Magyarország–Svédország, szeptember 9.: Magyarország–Portugália, október 10.: Portugália–Magyarország, október 14.: Dánia–Magyarország.
A Tisza-szavazók is felháborodtak Magyar Péter óriási öngólján + videó
