Ez a Slagelse már nem az a Slagelse, amely tavaly BL-t nyert, hiszen több veszteség is érte, ezek közül a legnagyobb, hogy gólzsákja, Bojana Popovics-Petrovics múlt nyáron Viborgba igazolt, de legyőzése így is mindenütt, mindenkor becsülendő bravúr. A győriek másodszor hajtották ezt végre az aktuális kupasorozatban, hiszen ősszel hazai pályán 24-17-re, szombaton pedig Dániában 24-20-ra diadalmaskodtak. Tehát két mérkőzésen összesen 37 gólt kaptak, éppen annyit, amennyit női válogatottunk hatvan perc alatt három hete, Angolától a vb-helyosztón. Csakhogy a nemzeti együttesben epizodista Herr Orsolya ezúttal Pálinger Katalin kisebb betegsége miatt is kezdett, és százszorta jobban élt e lehetőséggel, mint a világbajnokságon. Az első félidőben 21 lövésből 13-at hárított, ezzel 62 százalékos védési hatékonyságot produkált, Tomori Zsuzsanna pedig úgy villogott támadásban, hogy a magyarok által tizenöt éve rettegett Leganger kapus jobb híján szedte neki a labdát. Klasszisát azért jelzi, hogy Görbicz Anita három hetest rontott vele szemben, azaz eggyel többet, mint a vb teljes két hete alatt. Mindenképpen illik a jók között említeni a német Methe ikreket, a játékvezetőket, akiket képtelen volt megtörni a Slagelse trénere, Anja Andersen; azt fújtak, amit láttak. Tíz hetest ide, egyet oda, és amikor ezt Andersen számon kérte tőlük, a szokásos meghódolás és kompenzáció helyett következett a piros lap.
No meg a biztos magyar siker, amellyel az ETO az ötödik forduló után már csoportelső, csakúgy, mint a szintén százszázalékos osztrák Hypo (kell-e még mondani, hogy Németh András, Tóth Tímea és Kirsner Erika csapata), a román Ramnicu Valcea, valamint az egy pontot vesztett orosz Zvenigorod. Másodikként valószínűleg a dán Viborg és Slagelse, az orosz Toljatti és a német Nürnberg lép tovább a legjobb nyolc közé, ahol két négyesre oszlik majd a mezőny.
A Ferencváros pedig egy esetleges viborgi pontszerzéssel még befuthat harmadiknak és KEK-nyolcaddöntősnek, mert tegnap 36-28-ra legyőzte a Buducsnoszt Podgoricát. A Fradi ősszel úgy kapott ki három góllal Montenegróban, hogy nyolc büntetőt hibázott, tegnap azonban egyet sem – bár ziccert nem keveset –, Zácsik Szandra ráadásul olyan lövőformát mutatott, mintha azokat akarná igazolni, akik rendre a fiatal Sterbinszkyhez hasonlítják. Mivel a másik oldalon Soós is méltó társa volt, pillanatokra sem forgott veszélyben a siker.
Biztató vereség. Ha létezik egyáltalán biztató vereség, akkor férfiválogatottunknak ilyenben volt része szombaton Toulouse városában. A január 17-én Norvégiában kezdődő Európa-bajnokságra készülő csapat ugyanis úgy kapott ki az
Eb-címvédő francia vendéglátótól 27-25-re, hogy az ijesztő, 1-6-os rajt után mindvégig partiban kézilabdázott vetélytársával. A középső védők jól állták a bomba erős és virtuóz hazai átlövők ostromát – különösen az emberhátrányos helyzetekben küzdöttek vitézül –, a magyar színekben első meccsét játszó Nikola Eklemovics a 2. félidőre beszállva máris igazolta, hogy komoly hasznára lehet az együttesnek, de a kezdeti elfogódottság után mindenkinek akadtak olyan megmozdulásai, amelyek Eb-szemmel nézve is biztatók. A sérülésből lábadozó Nenad Puljezevics és Gál Gyula is teljes értékű harcosnak mutatkozott. Csupán a győzelem maradt el, de ez egyrészt túl szép lett volna, másrészt ma 18 órától a miskolci visszavágón mégis elérhető.
Nyúlszívű tábornok: Ruszin-Szendi Romulusz Magyar Péter erőszakos testőre mögé bújt a kérdések elől + videó
