A csoport: Brazília, Görögország, Olaszország, Oroszország, Puerto Rico, Németország
B csoport: Magyarország, Kanada, Spanyolország, Kazahsztán, Kuba, Csehország
A magyarok csoportellenfelei: vasárnap – Csehország; hétfő – Kanada; kedd – Kazahsztán, szerda – Kuba; csütörtök – Spanyolország.
Női vízilabdázóink vb-t és Eb-t is nyertek már, az olimpiákon ellenben még nem hagytak maradandó nyomot maguk után. A szakág 2000-es debütálásáról Sydneyben le is maradtak, 2004-ben Athénban pedig csupán hatodikok lettek. Méghozzá nyolc csapat versengéséből, mert az összes labdajátékot tekintve itt a legszűkebb a mezőny. Ha úgy tetszik, ide a legnehezebb bekerülni – bár azt mondani sem kell, férfi kosárlabdában például mennyivel nagyobb a konkurencia –, viszont itt a legkönynyebb eredményt elérni. Jelenleg azonban még a „bekerülés” az aktuális feladat.
A nyolcas kontingensből négy hely már foglalt: Európából Hollandia, Amerikából az Egyesült Államok, Óceániából Ausztrália, Ázsiából a rendező jogán Kína olimpikon, még szerencse, hogy az afrikai kvalifikációs viadal az általános érdektelenség miatt elmaradt, így Olaszországban nem három, hanem négy további hely találhat gazdára. Amiből következik, hogy elegendő a legjobb négybe jutni; semmi kétség, hogy az elődöntőktől kezdve az imperiai lesz minden idők egyik legunalmasabb tornája. Addig viszont nem kis tülekedés várható, hiszen a csoportgyőztesek automatikusan négybe, azaz Pekingbe kerülnek, a másodikok pedig a harmadikokkal játszanak majd keresztbe a két maradék kvótáért.
A sorsolásra végre nem lehet panaszunk – lásd keretes írásunkat –, a csoportbeosztás elkészülte után Godova Gábor szövetségi kapitány magától értetődően jelenthette ki: reális cél az elsőség, de a kanadaiak és a spanyolok is ugyanerre áhítoznak. Múltbéli emlékeink alapján a tengerentúliak tűntek a veszélyesebb vetélytársnak, ám az elmúlt hét végi dunaújvárosi tornán e nézet felülvizsgálatra szorult. Csapatunk 12-6-ra verte Kanadát, és 6-6-os döntetlent játszott Spanyolországgal, de Godovát e pozitív és negatív előjellel meglepő egy-egy eredmény nem térítette el eredeti esélylatolgatásától: „A kanadaiak ellen nagyon pontosan játszottunk, ráadásul, ami nekünk a kapufáról befelé pattant, az nekik kifelé. A spanyolokkal szemben mindez fordítva történt, de az is igaz, hogy ők nagyon sokat erősödtek, beérett az a generációjuk, amelyik 3-4 éve utánpótlás szinten komoly sikereket aratott. Ettől még, ha jól pólózunk és csapatként is megfelelően működünk, mindkettőjüket meg kell vernünk.”
Ha a két rangadón összejön két győzelem, az rögvest a legjobb négybe és az olimpiára visz. Ha egy sikerül, az a csoport második helyét jelenti és a negyeddöntőben a túloldalon valószínűleg harmadik görögöket sodorja elénk. Két vereség pedig a nyitónapi olasz–orosz meccs vesztesét állítaná akadálynak, a helyzet tehát egyértelmű: az egyenes út a legjárhatóbb. Ráadásul a legrövidebb, még akkor is, ha mindjárt Pekingig visz.