Ugyan nem jelenti azt az országos minősítés megvonása, hogy a tagozat ne működhetne tovább, jogai azonban csökkennek, mivel ezek után a választmány ülésén nem teljes jogú, azaz szavazati joggal rendelkező tagként vehetnek részt, hanem csak meghívottként. Az országos tagozatnak ráadásul joga van igénybe venni a párt infrastruktúráját, és részt vehet más országos párttestület munkájában.
Emlékezetes, hogy a társadalompolitikai tagozat korábban többször kritizálta a kormányt, sőt magát az MSZP-t is. Egyet nem értését fejezte ki többek között a megszorításokkal, az egészségügyi reformmal kapcsolatban. A szerveződés vezetője jelenleg Gráner Gyula, a tagozat munkájába pártonkívüliként bekapcsolódott Gazsó Ferenc szociológus is.
Sipos József ügyvivő a Magyar Nemzetnek elmondta, a társadalompolitikai tagozat ügyvivői ma alakítják ki az álláspontjukat. Személyes véleményeként Sipos ugyanakkor hangot adott annak: a párt parlamentjének döntését ugyan tiszteletben tartja, de vitatja. – Az országos minősítés megszüntetésére nem adtunk okot, ugyanis az egyes tagozatok működése közötti átfedések felemlegetése részben nem állja meg a helyét, hiszen maga a társadalompolitika integrálni képes a különböző szakpolitikai eredményeket – vélekedett az ügyvivő. Kérdésünkre, hogy a tagozat platformmá alakul-e, azt válaszolta: ezt a következő küldöttértekezlet dönti majd el. A gond ezzel csak az lehet, hogy egy tagozat fóruma lehet a párttagoknak és párton kívülieknek is, nálunk 20-30 százalék az utóbbiakat erősíti, egy platformban viszont csak párttagok vállalhatnak szerepet – hívta fel a figyelmünket Sipos József.
Szűcs Erikától, a párt választmányának elnökhelyettesétől megtudhattuk: a hét platform országos minősítése megmaradt, de a tagozatok esetében változások történtek. A választmány azt kérte a minősítést előkészítő bizottságtól, hogy vegye figyelembe, az MSZP ne működtessen országosan több tagozatot „ugyanazzal a témával”. A társadalompolitikai tagozat esetében – állította az elnökhelyettes – átfedések voltak az egészségügyi, a felsőoktatási és a nemzetpolitikai tagozat munkájával. Az országos cím a hallgatói, az idegenforgalmi, a jogi és közigazgatási, a karitatív és a képzési tagozat esetében is megszűnt. A mostani minősítések két évre szólnak.
Simon Gábor, a párt választmányának elnöke népszavazással kapcsolatos álláspontjáról szombati sajtótájékoztatójukon kifejtette, hogy azt szeretnék, ha a következő hetekben minél többet tudnának az intézkedések hátteréről, céljairól és az elérendő változásokról beszélni az emberekkel. Szekeres Imre pártelnökhelyettes felvetései kapcsán – miszerint eljött az ideje az önkritikának, és nem a kommunikációs kérdésektől függ az ország rossz hangulata – lapunk megkérdezte Simont Gábort, mire az elnök úgy reagált: február 23-án folytat le a testület egy erre vonatkozó politikai vitát, immár a kormányfő-pártelnök részvételével.
A Barcelona nagy bejelentést tett: megvan Lionel Messi utódja
