Pert vesztett a Duna TV elnöke

Lapunkon keresztül, fizetett hirdetésben kell bocsánatot kérnie Cselényi László Duna TV-elnöknek egykori beosztottjától. A Fővárosi Ítélőtábla szerint az elnök megsértette Mátyássy Andrea volt híradófőszerkesztő-helyettes szakmai jó hírnevét. Az ügy egy, a Duna TV vezetése által letiltott Orbán-interjú következtében pattant ki még 2005-ben; a bírósági eljárás alatt Cselényi oldalán szakértőként felbukkant az a Kálmán László is, aki korábban megtámadta a Fidesz népszavazási kezdeményezését. Kálmán ténykedése nyomán a bíróság enyhített Cselényi László büntetésén.

Bodacz Balázs
2008. 02. 06. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Még 2005-ben kezdődött az a pereskedés, amelynek során Mátyássy Andrea szakmai becsületének és jó hírnevének megsértése miatt kívánt jogi elégtételt venni Cselényi Lászlón. A történet röviden a következő: a II. János Pál pápa temetési szertartásáról készült televíziós összeállításban Mátyássy Andrea a gyászolók között lévő Orbán Viktorral készített interjút. Orbán nem politikusi, hanem magánemberi minőségében volt jelen. Ezt a beszélgetést tiltotta le a Duna TV vezetése, mondván, hasonlóan magas rangú baloldali politikust is meg kell szólaltatni. Erre nem volt lehetőség, hiszen a szocialista delegáció akkor még nem tartózkodott a Vatikánban.
Cselényi László és Pomezanski György tévéalelnök az interjú letiltása nyomán kialakult feszült helyzetben sajtótájékoztatót tartott, ahol lényegében Mátyássy Andrea szakmai felkészületlenségével magyarázták az anyag viszszatartását. Mint mondták, a főszerkesztő-helyettes „jó szándékú önbuzgalomból” készítette az interjút, ezért nem engedték adásba. Mátyássy Andrea azonban egyeztetett feletteseivel az interjúról. A tévé két vezetője a sajtótájékoztatón ráadásul azt állította, hogy a médiahatóság is egyetértett a letiltással. Az Országos Rádió és Televízió Testület viszont – mint bebizonyosodott – nem fogalmazott meg ilyen állítást.
Mátyássy ezek után indított pert becsületsértés és szakmai jó hírnév megsértése miatt. Az eljárást első és másodfokon is megnyerte; a bíróság 500 ezer forint nem vagyoni kártérítésre és fizetett hirdetésekben történő bocsánatkérésre kötelezte a Duna TV elnökét. Cselényi azonban a jogerős ítélet ellenére sem fizetett, hanem jogorvoslati kérelmet adott be.
Ennek eredménye is érdekesen alakult. Az Orbán-interjút letiltó Cselényi László a kérelemhez nyelvészeti szakértő segítségét is bevonta. Nem is akárkiét: a felkért szakértő nem más volt, mint a legnagyobb ellenzéki párt népszavazási kezdeményezését korábban megtámadó Kálmán László. Kálmán a szakvéleményben azt bizonygatta, hogy az Orbán-interjú letiltását magyarázó sajtótájékoztatón Cselényi László nem sértett meg senkit.
A jogorvoslati kérelem részben meghallgattatásra talált: a Cselényi Lászlóra korábban kirótt pénzbüntetést visszavonta a bíróság. Azt azonban fönntartotta a taláros testület, hogy a televíziós vezetőnek nyilvánosan kell bocsánatot kérnie Mátyássy Andreától.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.