A brit zászló színeiben jelent meg, hazaküldték a diáklányt Angliában

Élénk vitát váltott ki egy angliai iskola döntése, miután egy 12 éves diáklányt hazaküldtek az iskolából a kulturális sokszínűséget ünneplő napon, mert a brit zászló, a Union Jack mintáját viselte a ruháján.

Forrás: Junge Freiheit2025. 07. 17. 6:59
Forrás: Képernyőkép/X
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Warwickshire megyében található Bilton School egyik tanulója egy, a brit zászló, az Union Jack színeiben pompázó ruhában jelent meg az iskola által meghirdetett kultúrák napján, ahol a diákokat arra bátorították, hogy saját kulturális örökségüket mutassák be. A hetedikes lány saját beszédet is készített a brit történelemről és hagyományokról – ennek ellenére egy tanára félrehívta, és közölte vele: öltözéke „elfogadhatatlan”, ezért nem vehet részt az órákon. Végül az apjának kellett hazavinnie, írta a Junge Freiheit.

Brit zászló
Egy angol egy Union Jack zászlót tart a kezében, amelyen I. Károly király portréja látható (Fotó: AFP/Paul Ellis)

Az iskola később hivatalos közleményben kért elnézést az okozott kellemetlenségért, és bejelentette, hogy áttekintik a hasonló eseményekre vonatkozó irányelveket. Mint írták, „mélyen sajnálják a történtek okozta bánatot”, és „céljuk, hogy az intézmény irányelvei tükrözzék a tisztelet és megértés értékeit”.

Az ügyben megszólalt a brit miniszterelnök szóvivője is. Mint fogalmazott, „britnek lenni érték, amelyet meg kell becsülni”. Keir Starmer kormányfő nevében hangsúlyozta, hogy az Egyesült Királyság „toleráns, sokszínű, nyitott ország, amely büszke brit identitására”.

Az apa szerint „mintha britnek lenni elfogadhatatlan lenne”

A diáklány édesapja megdöbbenését fejezte ki, amiért lányát hazaküldték. Elmondása szerint más diákokat is hasonló bánásmódban részesítettek, akik például az angol Szent György-zászlót vagy walesi nemzeti jelképeket viselték. Ugyanakkor azokkal a diákokkal, akik burkát, nikábot vagy hagyományos afrikai ruhát hordtak, nem volt probléma.

Mintha minden, ami brit, elfogadhatatlanná vált volna. Ironikus, hogy egy sokszínűséget ünneplő napon épp a többségi kultúrát zárták ki

– mondta Stuart Field. Hozzátette: lánya ruhája nem politikai állásfoglalás volt, hanem az angol Spice Girls egyik ikonikus fellépőruháját idézte meg. A kislány „szégyenkezve és összezavarodva” hagyta el az iskolát, és nem értette, mit tett rosszul.

A brit zászló zavaró volt, az iskola a „különböző kultúrák” elismerését szerette volna elérni

A Bilton School korábban úgy hirdette meg a kulturális napot, mint a „különféle háttérrel, hagyományokkal és örökségekkel rendelkező tanulók közötti megértést és integrációt” előmozdító eseményt. A történtek azonban sokak szerint éppen ennek az ellenkezőjét sugallták.

Field szerint az iskola helyi dolgozói nem tudtak kielégítő magyarázatot adni a döntésre, ami szerinte „egyértelműen felülről jött utasítás” volt.

Borítókép: X/Képernyőkép
 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.