Az ügyben megszólalt a brit miniszterelnök szóvivője is. Mint fogalmazott, „britnek lenni érték, amelyet meg kell becsülni”. Keir Starmer kormányfő nevében hangsúlyozta, hogy az Egyesült Királyság „toleráns, sokszínű, nyitott ország, amely büszke brit identitására”.
Az apa szerint „mintha britnek lenni elfogadhatatlan lenne”
A diáklány édesapja megdöbbenését fejezte ki, amiért lányát hazaküldték. Elmondása szerint más diákokat is hasonló bánásmódban részesítettek, akik például az angol Szent György-zászlót vagy walesi nemzeti jelképeket viselték. Ugyanakkor azokkal a diákokkal, akik burkát, nikábot vagy hagyományos afrikai ruhát hordtak, nem volt probléma.
Mintha minden, ami brit, elfogadhatatlanná vált volna. Ironikus, hogy egy sokszínűséget ünneplő napon épp a többségi kultúrát zárták ki
– mondta Stuart Field. Hozzátette: lánya ruhája nem politikai állásfoglalás volt, hanem az angol Spice Girls egyik ikonikus fellépőruháját idézte meg. A kislány „szégyenkezve és összezavarodva” hagyta el az iskolát, és nem értette, mit tett rosszul.
A brit zászló zavaró volt, az iskola a „különböző kultúrák” elismerését szerette volna elérni
A Bilton School korábban úgy hirdette meg a kulturális napot, mint a „különféle háttérrel, hagyományokkal és örökségekkel rendelkező tanulók közötti megértést és integrációt” előmozdító eseményt. A történtek azonban sokak szerint éppen ennek az ellenkezőjét sugallták.
Field szerint az iskola helyi dolgozói nem tudtak kielégítő magyarázatot adni a döntésre, ami szerinte „egyértelműen felülről jött utasítás” volt.