Napi sajtószemle

2008. 03. 02. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

7SUR7
Az európai autóutakkal foglalkozó szaklap arról számol be, hogy 2006-ban 3720 ember halt meg az európai autópályákon. A legbiztonságosabb autópályák a svájci, a dán, a holland és brit autópályák, míg a legveszélyesebbek a magyar és szlovén autópályák. A sebességkorlátozás nélküli német autópályák, a francia, az ír, a svéd és a finn autópályák az átlagos kategóriába tartoznak. Annak ellenére, hogy 2001-ben az európai országok úgy döntöttek, közös erőfeszítésekkel felére csökkentik a halálos balesetek számát, Görögországban, Svédországban és Magyarországon nemhogy csökkent, de nőtt a halálos kimenetelű balesetek száma.


EurActiv
Európában és Amerikában a közvéleménynek ellentétes a véleménye a nanotechnológiáról és a génmódosított élelmiszerekről, írja az uniós szaklap egy újabb amerikai felmérés adatait ismertetve. Míg az amerikaiaknak csupán 29,5 százaléka fogadja el morálisan a nanotechnológiát, Európában ez az arány jóval magasabb. A génmódosított élelmiszerek esetében pedig gyakorlatilag fordított az arány: az amerikaiak igencsak toleránsak vele szemben, míg az európaiak nagy többsége elutasítja.


Information Clearing House
Kár, hogy nem vallják be a tényeket az amerikaiak arról, milyen áron vásárolnak viszonylagos nyugalmat Irakban, illetőleg Bagdadban. Például úgy, hogy naponta 800 ezer dollárt fizetnek a szunnita felkelőknek (fejenként napi tíz dollárt), hogy ne támadják meg az amerikai megszállókat, írja Paul Craig Roberts, a Reagan-kormány volt helyettes pénzügyminisztere.


MEMRI TV
A közel-keleti televíziós műsorokat angol nyelven hozzáférhetővé tevő washingtoni központtal működő intézmény honlapjára feltette az amerikai Norman Finkelstein professzornak (akinek a „holokausztiparról” megjelent könyve magyarul is napvilágot látott) egy Nyugat-barát libanoni televízióban még január 20-án leadott interjúját, amelyben csúszómászónak nevezte az őt kérdező újságírónőt és azokat a libanoniakat, akik vörös szőnyeget gördítenek ki a Libanonba látogató Bush elé, holott az amerikai elnöknek „köszönheti” Libanon, hogy Izrael szétbombázta az országot. Finkelstein azt mondta, hogy az utókor sohasem a megalkuvókra és a gyávákra emlékezik hálával, hanem a megszállók ellen fegyverrel szembeszállókra. A Hezbollahnak teljesen igaza van, hogy fegyverrel áll ellen, mint ahogyan a nemzetiszocialisták ellen harcoló, de magukban véve gyomorforgató francia kommunistáknak is, miközben szinte egész Franciaország félelemből együttműködött vagy passzívan élt. „Kit tisztelünk? Aki azt mondja, hogy »éljünk csak«, vagy aki azt, hogy »álljunk ellen«?”
– fejezte be interjúját
a politológus.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.