Megszűnt a Terézvárosban található patinás kulturális központ, a Benczúr Ház, a működtető alapítvány döntése értelmében. Július 9-én és 10-én ugyan még a ház fennmaradását támogató fesztivált rendeztek, ám az nem térítette jobb belátásra a kurátorokat. A Benczúr Házban működő könyvtár a Magyar Írószövetséggel közösen egy alapítványt hoz létre, amely átveszi a könyvállományt. Az épületben eddig működő zeneiskola alapfokú oktatásban résztvevő hallgatói a VI. kerületi Tóth Aladár Zeneiskolában folytathatják tanulmányaikat, a szakközépiskolás hallgatók képzését a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem és a Bartók Konzervatórium vállalta el. Kérdéses viszont a tanárok státusza, valószínűleg többen közülük – ahogy a kulturális menedzserek is – az utcára kerülnek. A tanárok és könyvtárosok felmondása augusztus végén lép hatályba.
A Benczúr Házat működtető Postai és Távközlési Művelődési Alapítvány költségvetése évente megközelítette a 230-240 millió forintot, amihez a Magyar Posta 60-70 millió forinttal járult hozzá. A bajok korábban kezdődtek, amikor az épület másik két tulajdonosa, a Magyar Telekom és az Antenna Hungária nem támogatta tovább az alapítványt, így a posta egyedüli mecénás maradt. Szász Katalin, a Magyar Posta kommunikációs igazgatója a közelmúltban úgy nyilatkozott, hogy az épületben működő könyvtárat a dolgozók nem használják, és az Erkel Ferenc zeneiskolába sem járnak postások.
Szilágyi Maya, a kulturális központ igazgatója azonban cáfolta Szász megállapításait. Leszögezte: a dolgozók és a nyugdíjasok használják a könyvtárat, míg az 1902-ben alapított zeneiskolában, valamint tanfolyamokon a postás munkavállalók és gyermekeik 20-30 százalék kedvezményt kaptak. Az elegáns, nagykövetségek és századfordulós paloták között álló épület jelentős értéket képvisel – így talán érthető, miért újíttatta fel a vezetéssel a posta két éve a teljes első emeletet, noha 1991-ben és 1999-ben is renoválták a palotát. Korábban 500 milliótól két és fél milliárd forintig több értékbecslés is született, ám akármennyiért váljon is meg tőle a három tulajdonos, Szilágyi Maya szerint mindenképpen „kótyavetye” áron kelne el a ház.
Villámárvizek teszik lehetetlenné az élet normális működését országszerte + videók
