Még csak másfél éve tart Magyar Péter politikai karrierje, de már számtalan alkalommal került önmagával ellentmondásba, sőt nemegyszer bebizonyosodott már, hogy szándékosan hazudott is. A legfrissebb hír vele kapcsolatban, hogy kétkulcsos adórendszerrel borzolná a választópolgárok kedélyeit.

Ahogy az a legtöbb politikában jártas választónak feltűnhetett, Magyar Péter eddig megismert gazdaságpolitikája inkább hangzatos toposzok, mintsem valódi és megvalósítható tervezetek gyűjteménye.
A baloldali párt által tervezett jóléti kiadások, mint az áfacsökkentés és egyéb adók csökkentése, vagy a nyugdíjemelés megnövekedett bevételek nélkül hosszú távon nem lennének fenntarthatók. Az Economx értesült arról, hogy amennyiben a Tisza Párt megnyerné a jövő évi választásokat, ennek megoldásaként visszaállítanák a kétkulcsos adórendszert.
A gazdasági portál információi szerint a Tisza Párt azt tervezheti, hogy a kétkulcsos szja-rendszerükben az alsó kulcs marad a jelenlegi 15 százalék, a felső kulcsot 30-35 százalékon állapítanák meg, a váltópontot pedig a bruttó 1,1-1,2 millió forint környékére tervezhetik.
Ez a bruttó bér ma az átlagkereset fölött van, azonban leginkább a középosztályt érintené, ha itt húznák meg a határt: olyan munkavállalóknak kellene több adót fizetniük, mint az orvosok, vagy azok, akik egyéb jövedelemkiegészítéssel is élnek, mint amilyen a lakáskiadás vagy az őstermelői tevékenység. Így nemcsak a „gazdagok” eshetnének bele a magasabb adósávba, hanem az átlagosnak nevezhető emberek is. Valamint semmi garancia nincs arra, hogy ez a határ nem csúszik lejjebb, amikor egyre valóságosabbá válik, hogy a beígért – olykor felelőtlen – kiadásokat nem tudják kompenzálni.
Már van tapasztalatunk abban, milyen is a kétkulcsos adórendszer
Palkovics Imre, a Munkástanácsok Országos Szövetségének elnöke lapunknak rámutatott: egy 30-35 százalékos keresetcsökkenést elszenvedni nagyon durva politikai következményeket vonna maga után arra a kormányra nézve, amely ezt meglépné. Szerinte jogosak az aggodalmak, amelyeket a kormányzati oldalról hallani, hogy ez veszélyezteti a kifehérített gazdaság működését, a költségvetés stabilitását.
Úgy véli, a kétkulcsos adórendszer kiszámíthatatlan folyamatokat és káoszt okozhat a gazdaságban.
Emlékeztetett: a Gyurcsány- és a Horn-kormányok nagy hangsúlyt helyeztek a társadalmi igazságosság baloldali eszméire, ezek közül a többkulcsos adó számukra egy ikonikus megoldásnak tűnt.