Vihar pusztított országszerte

Az elsődleges becslések szerint Sátoraljaújhelyen több mint félmilliárd forintos kárt okozott a csütörtök esti vihar, nyolc családot éjszakára ki kellett költöztetni otthonából, több mint száz ház megsérült. A szél és a jégeső nem kímélte az ország többi részét sem, a tűzoltók nagyjából kétszáz riasztást kaptak. Tácon és Csomádon villámcsapás miatt gyulladt ki két családi ház, másutt pincéket öntött el a víz, rengeteg fa kidőlt.

MN-összeállítás
2008. 07. 07. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Sátoraljaújhelyen okozta a legnagyobb pusztítást a csütörtök esti orkánerejű szél. Szinte az öszszes közintézmény – köztük iskolák és a sportcsarnok –, illetve legalább száz családi ház tetőszerkezete megrongálódott, kémények omlottak le, fák dőltek ki gyökerestül, a legsúlyosabb károk a temetőben keletkeztek. – A helyreállítás becslések szerint félmilliárd forintba is kerülhet, csodával határos, hogy senki nem sérült meg – mondta lapunknak Szamosvölgyi Péter, a város polgármestere. Az önkormányzat a költségvetés terhére tízezer forintos gyorssegélyt juttat a rászoruló családoknak, a lakhatatlanná vált épületekből átmenetileg kiköltöztetett lakók elhelyezésében a Máltai Szeretetszolgálat segített. Az éjszakát ötven embernek kellett másutt töltenie, de csak harmincan vették igénybe a szeretetszolgálat támogatását. A takarítás és a helyreállítás tegnap is zajlott, a polgármester szerint egy hónapba is telhet, mire Sátoraljaújhely visszanyeri vihar előtti állapotát. A helyi tűzoltósághoz nyolcvan riasztás futott be, a mielőbbi elhárításhoz szerencsi, encsi, kisvárdai és nyíregyházi kollégáik segítségét kérték.
– Országszerte kétszázszor riasztották viharkárokhoz a katasztrófavédelmet csütörtök estétől tegnap hajnalig, még szabadnapos munkatársakat is be kellett rendelni – közölte Dobson Tibor, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője az MTI-vel. Az erős szél és jégeső az északi megyékben és a Közép-Dunántúlon okozta a legtöbb kárt. Tetők sérültek meg, víz árasztotta el a pincéket, házakat. A Fejér megyei Tácon egy családi házba csapott be a villám. A tetőtér kiégett, a lakók a szomszédoknál töltötték az éjszakát. Ugyanez történt a Pest megyei Csomádon is, de ott kisebb volt a tűz. Sopronban csaknem annyi eső esett, mint máskor másfél hónap alatt. A víz házakat, pincéket öntött el, utakat mosott ki. Hétfőn áttekintik, hogy hol van szükség a vízelvezető rendszer korszerűsítésére – mondta a Magyar Rádiónak Juhász János védelmi referens.
Bács-Kiskun megyében, főként Kecskemét és Jakabszállás környékén gyümölcsösöket tett tönkre a vihar, a Tolna megyei Tevel, Závod és Kisdorog térségében sártengerré váltak az utcák. Pécsett több órás áramkimaradást is okozott a jégesővel érkező ítéletidő.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.