A kutya

S A R K O S

Kő András
2008. 08. 28. 7:32
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ron Delany, az 1956-os melbourne-i olimpia 1500 méteres síkfutásának aranyérmese mondta: „Csak egyetlen módon lehet megverni Elliottot (a legendás ausztrál középtávfutó az 1960-as olimpián 1500 méteren győzött – K. A.): a lábait össze kell kötözni.” Phelpsnek pedig a kezeit.

Ne vigasztaljuk a veszteseket (párbajtőrcsapat, női tőrcsapat, férfi kardcsapat stb.), mert a végén még elhiszik, hogy rászorulnak.

Utolsó, azaz nyolcvankettedik lett egy vietnami sportoló a tornászversenyek egyik szerén. Ha nem lennének utolsók, sohasem lennének elsők sem. Éppen ezért az olimpiai versenyek utolsó helyezettjeinek ugyanúgy díjat kellene adni, mint az elsőknek, mert szentesítik a győzteseket. Egyedül sohasem lehet győzni, legfeljebb önmagunk felett. (Más kérdés, hogy a vietnami sportolót doppingvétségen is érték.)

A világ a jamaicai Usain Bolt 9,69-es világcsúcsáról beszél a 100 méteres férfi síkfutás döntője után. Az utolsó métereken mutatott könnyed és már-már játékos futása láttán nekem Iharosék 1955 szeptemberében, az Üllői úton elért 4x1500 méteres világrekordja jut az eszembe. Az utolsónak váltó Iharosnak bekiabáltak a társak: „Ne fuss túl nagy világcsúcsot, hagyjál valamit holnapra is!”

Az 1955-ös római vívó-világbajnokság előtt a tatai edzőtáborban a kutya lepisilte a vívózsákokat, mi, magyarok pedig öt aranyérmet nyertünk. Hol volt most az olimpián az az egy? De azt is kérdezhetném: hol volt most az a kutya?

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.