Rosonczy Kovács Mihály kiemelte:
A magyar példa megerősíti a külföldi patrióta erőket, és bizonyítja, hogy a nemzeti alapú politika jövőképes
– mondta. A Patrióták megalakulása új szintre emelte azt a folyamatot, amely kiszabadította a demokrácia és az európaiság fogalmát a liberális narratíva fogságából. Hangsúlyozta, Európa jövője a nép által választott vezetőkön múlik, nem háttértárgyalásokon kinevezett politikusokon, mint ahogy azt Ursula von der Leyen elképzeli.
A globalista világban mára mindennapossá vált a politikai ellenfelek ellehetetlenítése.
Meg akarnak bennünket félemlíteni
– összegezte az elhangzottakat Lorenzo Bernasconi. A kutató szerint a patrióta pártok következő feladata, hogy hazai szinten is választási győzelmet arassanak. Ehhez elengedhetetlen, hogy ne egymással szemben, hanem egymás mellett, közös célokat keresve lépjenek fel. Olyan témákra kell összpontosítaniuk, mint a tömeges migráció vagy a woke ideológia elleni küzdelem, mert ezek a jövőnket érintő legfontosabb témák.
Lakó Anna örömtelinek nevezte, hogy a jobboldali pártok alapvetően a nemzeti értékeik és érdekeik mentén működnek együtt. A Patrióták Európáért mozgalom emellett biztonságos hátországot és közös fellépési keretet nyújt a kisebb konzervatív erőknek is, ennek ékes példája az Alapjogokért Központ által szervezett CPAC Hungary is –
mert tudják, nincs egyedül az, aki a hazájáért áll ki
– zárta gondolatait. A július 22-27 között megrendezésre kerülő Tusványos részletes programja ide kattintva érhető el.