Júniusban a fogyasztási és lakáscélú forinthitelek esetében nőtt, az egyéb forintban nyújtott hitelek esetében pedig csökkent az új szerződések értéke, amely a fogyasztási hiteleknél 22,2 milliárd forint, a lakáscélú hiteleknél 9,1 milliárd forint, az egyéb hiteleknél pedig 11,0 milliárd forint volt. A svájci frank esetében a fogyasztási hitelek új szerződéseinek értéke az előző hónaphoz képest 6,2 milliárd forinttal, 84,0 milliárd forintra emelkedett, míg a lakáscélú hitelek új szerződéseinek értéke az előző hónaphoz képest 5,4 milliárd forinttal bővült, s 66,2 milliárd forintot tett ki. Az euróhitelek új szerződéseinek értéke júniusban összesen 3,0 milliárd forintot tett ki.
A háztartási szektor forint-, euró- és svájcifrank-hiteleinek öszszehasonlításából kiderül, hogy a forinthitelek átlagos hitelköltség-mutatója júniusban 73 bázispontos csökkenés után 26,57 százalék, az euróhiteleké 64 bázispontos csökkenés után 20,14 százalék, míg a svájcifrank-alapú hitelnél 11 bázispontos növekedés után 19,70 százalék volt.
A háztartási szektornál a forintban nyújtott fogyasztási hitelek kamatlába 0,67 százalékponttal, 19,18 százalékra csökkent. Ezek átlagos hitelköltség-mutatója 1,32 százalékponttal, 24,60 százalékra esett. A lakáscélú hitelek
kamatlába 0,61 százalékponttal, 10,65 százalékra, hitelköltség-mutatója 0,64 százalékponttal, 13,32 százalékra nőtt.
A svájcifrank-alapú változó kamatozású vagy legfeljebb egyéves kamatrögzítés mellett nyújtott fogyasztási hitelek átlagos évesített kamatlába 7,30 százalék, átlagos hitelköltség-mutatója pedig 10,30 százalék volt. A lakáscélú hitelek átlagos évesített kamatlába 25 bázisponttal, 4,93 százalékra, átlagos hitelköltség-mutatója pedig 12 bázisponttal, 6,83 százalékra növekedett.
Az euró fogyasztási hitelek átlagos kamatlába 20 bázisponttal, 8,76 százalékra, átlagos hitelköltség-mutatója pedig 80 bázisponttal, 11,13 százalékra növekedett.
A lakáscélú hitelek átlagos kamatlába 7 bázisponttal, 6,15 százalékra, míg átlagos hitelköltség-mutatója 41 bázisponttal, 7,47 százalékra csökkent.
Drága MNB-átvilágítás. A McKinsey and Company INC. Hungary Magyarországi Fióktelepe világíthatja át nettó 392 millió forintért a Magyar Nemzeti Bankot (MNB) – adta hírül a távirati iroda. A cégnek ezért a pénzért hatékonyságjavítási tanácsokat is adnia kell az MNB számára. A hirdetmény nélküli, gyorsított tárgyalásos közbeszerzést az MNB részben azzal indokolta, hogy már korábban döntöttek a hatékonyságjavító projekt elfogadásáról, s annak határideje csak így tartható. Az MNB eredetileg azzal számolt, hogy az átvilágítás és a tanácsadás nettó kétszázmillió forintba fog kerülni.
Nagy-Britannia csatlakozik az Oroszország elleni szankciókhoz
