Veres János szerint a kormányzati negyed sikertörténet volt, ám a pénzügyminiszter által közzétett elszámolásból úgy tűnik, apróbb, pár tíz millió forintos tételek kimaradhattak. Ha megvalósult volna a projekt, a miniszterelnök és kabinetje a Parlamentből átköltözött volna az Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium (FVM) Kossuth téri épületébe. A hurcolkodásnak szimbolikus jelentése is lett volna, a hatalmi ágak különállóságának demonstrálása, hogy a végrehajtó hatalom fejének irodája ne a törvényhozás épületében legyen. Az új negyedet nem építik fel, az FVM sem teszi át székhelyét a Nyugati tér mögötti területre, ezért a ciklus végéig biztos, hogy Gyurcsány Ferenc sem költözik el az Országházból. Mindenki marad tehát a helyén, ennek azonban komoly költségei vannak.
A kormányzat ugyanis megbízott egy vállalkozást, hogy dolgozzák ki az FVM átalakításának terveit. A Blikk információi szerint az egyébként el nem kezdett rekonstrukcióra eddig 15,6 millió forintot fizettek ki, és további 30 millió kifizetése várható.
*
Tegnap a Kormányszóvivői Iroda nem válaszolt az ügylettel kapcsolatos kérdéseinkre, de sajtóértesülések szerint elképzelhető, hogy ezek a tételek nem szerepelnek Veres János kormányzati negyedre vonatkozó elszámolásában.
Július végén tájékoztatta a nyilvánosságot a pénzügyminiszter arról, hogy az államot nem érte kár a kormány nagy ívű, meg nem valósult ötletelései miatt. Veres János a múlt héten kijelentette, hogy a kormányzati negyed előkészítésével kapcsolatos munka során 8,5 milliárd forintot fizettek a MÁV-nak, és valamivel több mint 900 millió forintnyi költségvetési forrást használtak fel. A pénzügyi tárca vezetője azzal kapcsolatban nem tudott érdemben nyilatkozni, hogy az állami tulajdonban lévő MÁV kiköltözése a Nyugati tér mögötti területről mennyibe került, mint mondta, az ezzel kapcsolatos „feltételezésekre” nem óhajt válaszolni. Sajtóhírek szerint ötmilliárd forintba került, hogy a vasúttársaság kiköltözzön az ingatlanról. – A pénzügyminiszternek nincsen információja a MÁV ügyeiről, tehát az újságírók által említett ötmilliárd forintos költségről sem – magyarázta korábban Veres. Összegzése szerint az állam egy olyan ingatlanra tett szert a tranzakciók során, amelynek forgalmi értéke magasabb a kifizetett 9,4 milliárd forintnál. A miniszter közölte azt is, december 31-ig tesznek javaslatot arra, hogy mi legyen a megvásárolt ingatlan további sorsa. Veres egyébként elmondta azt is, neki nem tiszte megítélni azt, hogy forgalomképes-e az ingatlan. A kormánynak előterjesztett elszámolás szerint a kormányzati negyeddel kapcsolatosan felmerült teljes kiadás összege 9,447 milliárd forintot tett ki, míg az ingatlan-vagyon-gyarapodás a független, teljesen hiteles ingatlan-szakértői értékelés szerint 9,457 milliárd forint.
Súlyos bűncselekményt követhetett el ez a 15 éves pécsi fiú, nagy erőkkel keresi a rendőrség
