Kitartó optimizmus jellemezte a nyugat-európai tőzsdéket, egész nap pozitív tartományban mozogtak a vezető részvényindexek. Elsősorban az elemzői várakozásokat felülmúló vállalati gyorsjelentések lendítették a kereskedést, emellett az olajár csökkenése és a kedvező amerikai munkaerő-piaci jelentés további lendületet adott. Az optimizmus régiónkra is átterjedt, a közép-európai tőzsdék 2–4 százalékkal erősödtek.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 735,13 pontos, 3,38 százalékos emelkedéssel,
22 511,25 ponton zárt. A részvénypiac forgalma 22,4 milliárd forint volt, a vezető részvények emelkedtek az előző napi záráshoz képest. Kovács Karád, a Cashline Értékpapír üzletkötője az MTI-nek elmondta, meghatározó volt az amerikai tőzsde keddi pozitív zárása. A BUX emelkedése leginkább az OTP és a Mol drágulásának volt köszönhető. Az OTP napi csúcson, 7285 forinton zárt, és magas, 11,7 milliárdos forgalmat ért el. A Mol 20 900 forinton zárt, ami szintén napi csúcs, forgalma 6 milliárd forint volt. A tőzsdezárás előtt megjelent hír, mely szerint a Mol közös geotermikus céget alapított külföldi partnerével, még nem befolyásolta a Mol-papírok szerdai kereskedését.
Szegner Balázs, az Equilor Befektetési Zrt. üzletág igazgatója szerint erőteljes korrekció ment végbe a piacon. A tőzsdei kereskedés tipikus „medverali” volt. (Így nevezik azt, amikor egy negatív nap után erőteljes emelkedés tapasztalható.) A rali kiváltója a nyugat-európai és az amerikai piacok hangulata volt. Az index szárnyalását tovább táplálta, hogy a nyersanyag árak is csökkennek.
Gyengült a forint a cseh és lengyel kamatkilátások hatására a budapesti bankközi devizapiacon tegnap. Délután négy órakor 231,30–231,40 forinton jegyezték az eurót a kedd délutáni 230,60–230,70 után, ami 0,24 százalékos forint gyengülésnek felel meg. A forgalom alacsony volt, ami önmagában is viszonylag széles árfolyam-ingadozásoknak nyitott teret.
Őrült összegért igazol az Arsenal és a Manchester United
