Folyamatosan dolgozik a miniszterelnök a szabadsága alatt is, a miniszterelnöki kabinettől pedig mindennap kap tájékoztatást az aktuális politikai helyzetről – válaszolta lapunk kérdésére Daróczi Dávid kormányszóvivő online sajtótájékoztatóján, amelyet a sokat bírált Kormanyszovivo.hu rendszer segítségével tartott. Mint megtudtuk, jelenleg Gyurcsány Ferenc Magyarországon tartózkodik, augusztus 14. és 18. között Pekingben lesz az olimpián. Ismeretes, hogy a kormányfő-pártelnök már július utolsó hetében is nyaralt, így gyakorlatilag majdnem egy hónapig lesz távol hivatalától.
A szocialista pártban viszont augusztusban is zajlik az őszre való felkészülés: augusztusban többször is regionális tréningeket tartanak, amelyek célja a helyi pártszervezetek felkészítése a szervezet- és hálózatépítéssel, valamint a működtetéssel kapcsolatos munkára. A középtávú célok között szerepel, hogy a helyi szervezetek számba vegyék a valódi és potenciális baloldali szavazókat, erre szolgálnak a baloldali színezetű rendezvények.
A pártmunka felpörgetése, illetve a parlamenti frakció kéthetente megtartott informatív jellegű ülései sem feledtethetik azonban a szocialistákkal, hogy az egypárti kormányzás egyelőre nem sok sikerrel járt. – Amióta egyedül vagyunk, majdhogynem több lényeges törvényt fogadott el a parlament, mint a koalíciós huzakodás idején – állította a minap Lendvai Ildikó parlamenti frakcióvezető, ám a tények cáfolni látszanak az egypárti kormányzást dicsérő kijelentését. Bár nem derült ki, hogy a koalíciós huzakodáson pontosan milyen időszakot ért a politikus, a „majdhogynem több lényeges törvény” kitétel biztos nem állja meg a helyét.
Kisebbségi kormánya gyakorlatilag május 1-je óta van az országnak. Igaz ugyan, hogy a fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmáról szóló törvény vagy a humángenetikai adatok védelméről és a biobankokról szóló törvény fontos kérdést hivatott rendezni, ám a nagy társadalmi rendszereknek a baloldal által évek óta propagált átalakítása érdekében semmilyen lényeges jogszabályt nem fogadott el az egypárti szocialista kormány, ha csak a kétszer megszavazott, majd visszavont egészségbiztosítási törvényre nem gondolunk.
Nagy-Britannia csatlakozik az Oroszország elleni szankciókhoz
