Nem csak kábítószer volt Kecelen

Csibra Tibor
2008. 08. 21. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem minősül kábítószernek az az anyag, amelyet azok a fiatalok használtak, akik szombaton lettek rosszul egy keceli diszkóban. Emlékezetes, a mentők nagyon súlyos állapotban találtak rá az öt férfira. Mihályné Bornemisza Eleonóra, a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője lapunknak elmondta, hogy az elsődleges adatok alapján ketaminra, egy, az állatgyógyászatban alkalmazott erős nyugtató hatóanyagára gyanakodtak a szakemberek. A szakértői vélemény szerint az az anyag, amit az egyik fiatalnál találtak, GDL. A társaság minden tagja fogyasztott belőle. A GDL nem drog, de a szervezetben hatását kábítószerként fejti ki, az ecstasyhoz hasonlóan.

Kormányszintű vizsgálat. Az Országgyűlés kábítószerügyi eseti bizottságának azonnali összehívását sürgette Pettkó András bizottsági alelnök a közelmúlt kábítószeres halálesetei miatt. Az MDF országgyűlési képviselője kezdeményezni fogja az országos rendőrfőkapitány, az igazságügyi és rendészeti, az egészségügyi, valamint a szociális és munkaügyi miniszter meghallgatását. Választ vár a kormánytól arra, hogy milyen lépéseket kíván tenni .
– A parlament kábítószerügyi eseti bizottságának az SZDSZ benyújtja a drogfogyasztás dekriminalizálására vonatkozó javaslatát – közölte az SZDSZ Új Generáció elnöke. Léderer András a fogyasztók helyett a dílerek büntetését, s a könnyű drogok legalizálását tartaná megfelelő lépésnek.
Az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség alelnöke, Stágel Bence elmondta: Léderer András párttársa volt az, akinek minisztersége alatt bezárták az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézetet, pedig a drogfüggők évről évre emelkedő száma indokolttá teszi az OPNI újbóli megnyitását. – Nem heroinbelövő szobákra és patikákban kapható intravénás kábítószer-árusításra van szükség, hanem hatékony felvilágosításra – szögezte le Stágel. Rámutatott: az MSZP–SZDSZ-koalíció csökkentette a drogmegelőzésre fordítható forrásokat; míg 2003-ban 260 millió forintot különítettek el, 2008-ban már csak 150 millió forint áll rendelkezésre iskolai egészségfejlesztési, drogmegelőzési programok támogatására.
Daróczi Dávid szerint azonban drogprevenciós programokra 1,125 milliárd forint áll rendelkezésre, egy része uniós forrás.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.