A Vörös Hadsereg Frakció harmadik és egyben utolsó generációjának kommandósaihoz tartozó asszonyt – számtalan terrorcselekmény előkészítőjét és tettesét – 1998-ban ítélték életfogytiglani börtönre. A RAF elleni küzdelem egyik legdrámaibb akciója során fogták el a mecklenburgi Bad Kleinenben, ahol a RAF három tagja – Hogefeld, Wolfgang Grams és Klaus Steinmetz – találkozott 1993 júniusában, utóbbi az alkotmányvédő hivatal beépített embere volt. A kisváros pályaudvarának Biliard café nevű vendéglőjében lefolyt beszélgetés után a GSG 9 antiterror-kommandó hét tagja az aluljáróban igyekezett elfogni a körözött terroristákat.
A fegyvert rántó Grams agyonlőtte az egyik nyomozót, majd sebesült állapotban fekve maradt a síneken, ahol állítólag fejbe lőtte magát. Az öngyilkosság tényét a nyomozás során nem sikerült maradéktalanul tisztázni.
A majna-frankfurti felsőbíróság a Birgit Hogefeld elleni eljárás során különös jelentőséget tulajdonított a civil repülőtér szomszédságában működő amerikai légibázison elkövetett bombamerényletnek, amelyet a vádlott készített elő. Hogefeld egy wiesbadeni diszkóban megismerkedett az amerikai hadsereg katonájával, Edward Pimentallal, akit azután a RAF fejlövéssel megölt.
A tőle elvett igazolvány nyújtott lehetőséget a szervezetnek arra, hogy robbanóanyaggal töltött
autót vigyen be a katonai repülőtérre, a merénylet két további halálos áldozatot és tizenegy sebesültet követelt. A bírák a vádlottat a vád minden pontjában bűnösnek találták. Ennek megfelelően életfogytiglani ítéletet hoztak.
A német igazságszolgáltatás a hasonló büntetéseket tizenöt év elteltével – a vizsgálati fogságot is beleszámítva – felfüggeszti, és további ellenőrzés mellett szabadlábra helyezi az elítélteket. Birgit Hogefeldre ez a megoldás nem vonatkozik, a büntetőtanács – tekintettel az elkövetett tettek súlyára – tizennyolc esztendőben szabta meg a letöltendő szabadságvesztés tartamát, és 2011-re irányozta elő szabadon bocsátását Frankfurt-Preungesheimből.
A Hogefeldhez hasonló okokból elítélt Eva Haule huszonegy esztendő után hagyhatta el a Berlin-Neuköllben nők számára létesített fegyházat. A többszörös gyilkosság miatt 1982-ben elítélt RAF-terrorista, Christian Klar előreláthatólag 2009 elején – huszonhét esztendő elteltével – szabadul majd.
Nagy-Britannia csatlakozik az Oroszország elleni szankciókhoz
