Számháború Egerben

A HospInvest Zrt. megszerezte azt a létszámot, amely az egri Markhot Ferenc Kórház működtetéséhez szükséges, már több mint hétszáz dolgozó írta alá a munkaszerződést. A jövő héten el is kezdődik az ÁNTSZ-szel az egyeztetés, miközben a még hiányzó orvosok pótlását szervezi a magáncég – állította tegnap Egerben megtartott sajtótájékoztatóján Deák Gábor, a HospInvest Zrt. alelnöke. A kórházvédők szóvivője ugyanakkor úgy vélte, egyértelműen blöffölt a magáncég második embere.

Tolcsvai L. László
2008. 08. 10. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egyelőre a létszámról szóló jelentések nem pontosak, az 1214 aktív kórházi dolgozó közül tegnap délelőtt 9 és 11 óra között újabb 22 alkalmazott írt alá – hangsúlyozta Deák Gábor. Azt is közölte, hogy béremelést helyezett kilátásba, sőt akár tizenötödik havi fizetést is tudnak majd fizetni. Úgy véli, a jelenlegi körülmények között a bizonytalanság érzete normális dolog az alkalmazottak körében, ők azonban minden felmerülő kérdésre válaszolnak. A HospInvesttel együttműködésre képtelen alkalmazottak nyilván elmehetnek, s a cég második embere hozzátette: végkielégítésüket értelemszerűen a kórházat működtető vállalkozás fizeti ki. Kijelentette, a jövő hét végéig még meggondolhatják magukat a hezitálók.
Az alelnök úgy gondolja, hogy cége jót tesz Egernek és Heves megyének, ráadásul a beígért intézményfejlesztő hatmilliárd forintos beruházás sem elhanyagolható szempont. Persze a munka kezdése az átvétel időpontjától függ, ami akár az év végéig is elhúzódhat. Lapunk kérdésére elmondta, hogy a beruházáshoz szükséges önrész rendelkezésükre áll, tehát optimizmusa nem véletlen. – Nyilván akadnak még megválaszolandó kérdések az ingatlanok hasznosításával, illetve a gyógyító munkával kapcsolatban – fogalmazott Deák –, éppen ezért szeretné, ha Heves megye és Eger önkormányzata között konszenzus alakulna ki, mert az ellenségeskedésnek nem látja értelmét ebben a kiélezett helyzetben. Szerinte létrehozhatnának a helyhatóságok egy közös ellenőrző szervezetet, s folyamatosan nyomon követhetnék a HospInvest tevékenységét.
A kórházvédők nevében Mánya Kristóf szóvivő, főorvos úgy reagált: Deák Gábor a tőle megszokott szánalmas blöffjeit adta ismét elő, maga elé rakott ugyanis egy halomnyi papírt munkaszerződés gyanánt, amit a sajtó nem láthatott. Elképesztőnek nevezte Mánya azt az arcátlanságot, ahogy a HospInvest alelnöke félrevezeti a médiát, a kórházi dolgozókat, a közvéleményt. A szóvivő nyomatékosította: 150 orvos közül 122-en nem írtak alá a magántársaságnak a munkaszerződést, s példájukat hatszáz szakdolgozó követte.
Mánya úgy gondolja, hogy Deák Gábor, valamint baráti köre bizonyította képességeit Kiskunhalason, Hatvanban, Gyöngyösön és Mátraházán. Szerinte egy hiteltelen magántársaság próbál életben maradni, kevés sikerrel.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.