Napi sajtószemle

2008. 09. 18. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Herald Tribune
Azok, akik ismerik Palint, azt mondják, hogy a Biblia irányítja politikusi életét címmel a globális amerikai lapban a republikánusok alelnökjelöltnőjéről megjelent cikk kiemeli, hogy Sarah Palin hisz az imában és annak erejében. De vannak azért problémák: „Egyes zsidó csoportok aggodalmukat fejezték ki (…), hogy az imaközösségben folyó beszélgetések túlmennek a konzervativizmuson. A múlt hónapban a Zsidók Jézusért nevű csoport vezetője (aki a zsidókat keresztény hitre akarja téríteni, és a csoportot egyes zsidók antiszemitizmussal vádolják) (…) lelkesen szólt arról a »csodáról«, hogy Izraelben egy csoport misszionárius keresztény hitre akarja téríteni az embereket. A közösséget egyes melegeket támogató csoportok is támadták, amiért egy Anchorage-ben megrendezendő, Fókusz a családon nevet kapott konferencián a homoszexualitás úgynevezett kigyógyításáról lesz majd szó.”

A véleményoldalon olvasható cikk írója kételkedik abban, hogy a Barack Obama demokratapárti elnökjelöltnek a terroristák emberi jogaival kapcsolatos aggodalmait támadó Sarah Palin Alaszká-ban a rénszarvasokra leadott lövések zajában hallott-e Bagramról, Abu Ghraibról, a CIA bérkínzási projektjeiről, a foglyok szimulált vízbe fojtásos kínzásáról, a Guan-tánamo-öbölről és a „többiről”. Mindenkit meg lehet törni, mint a republikánus elnökjelölt McCaint is, akit a vietnamiak törtek meg, amikor fogságba ejtésük után egyre keményebb kínzásnak vetették alá.

A Hezbollah – az Irán által finanszírozott radikális síita milícia – már az amerikai kontinensen is működhet, mégpedig Venezuelában. Chávez elnök stratégiai partneri viszonyt hozott létre Iránnal, és a
Hezbollah kihasználja az új kapcsolatokat. A csoport terrorista sejtet akar létrehozni, hogy zsidó üzletembereket raboljon el Venezuelában, és visszavigye őket Libanonba. Sőt, a Hezbollah Venezuelát bázisként használhatja, hogy terroristákat csempésszen az Egyesült Államokba.

A globalista, neokonzervatív vonal hűséges támogatójaként ismert Thomas L. Friedman azt fejti ki, hogy nem a felelőtlenül eljárt Szaakasvili Grúziáját („Georgia”) kellene egymilliárd dollárral támogatni, hanem Georgia szövetségi állam műszaki egyetemét, ahol kidolgozhatnák az Oroszországot gazdaggá tevő kőolaj alternatíváját.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.