Továbbra is a legsötétebb színben festi le Magyarország helyzetét a nyugati sajtó. Az Egyesült Államok vezető lapja, a The New York Times vasárnapi száma „A válság frank- és eurókölcsönök formájában érkezik Magyarországra” címmel Budapestről keltezett tudósítását így kezdi: „Miközben a pénzügyi válság hatása az elmúlt hetekben elérte Európát, Magyarország különösen sebezhetőnek mutatkozott. Az országot – egykor a nyugati befektetők kedvence – súlyos adósság terheli. Ami még roszszabb, hogy a kormány az elmúlt időkben fékeveszett költekezéseit jórészt külföldi valutában felvett kölcsönökből fedezte, amelyek egyre inkább költségesek, ahogyan a forint roskadozik.” A cikk azután rátér arra, hogy „az átlag magyar is bajban van”, mert a svájci frankban és euróban felvett hitelek visszafizetése drágul. Amikor a válság „beütött”, a kelet-európai gazdaságok stabilitása miatt aggódó befektetők megkezdték pénzüket kivinni az országból és a kockázat valósággá vált: a forint erősen esni kezdett.
A vezető osztrák lap szombaton Szomszéd szükségben: Magyarországot a csőd fenyegeti címmel ír arról, hogy „az ország erősen eladósodott és az új pénz csak vonakodva érkezik”. Hozzáteszi, a teendőket illetően tanácstalanság uralkodik. Az osztrák Kurier „Magyarországnak nyakáig ér a víz” címmel arról cikkezik, hogy a pénzügyi válság kihatásainak leküzdésére összehívott nemzeti csúcs politikai vitában ért véget, s a forint nyomás alatt áll.
Az AFP budapesti irodája Molnár Géza és társainak a Párizsból a témában szombaton szétküldött jelentése említést sem tesz arról, hogy a csúcson Orbán Viktor is megjelent. Idézi viszont Demján Sándort, aki a vállalkozók nevében mondta: csökkenteni kellene az adókat, de jelenleg az állam napról napra él és ezért a tűzoltással kell foglalkozni. A venezuelai El Universal című napilap budapesti tudósításában viszont felsorolja a csúcs valamennyi fontosabb résztvevőjét, kiemelve, hogy a Fidesz vezetője a foglalkozáspolitika, a politikai pártok finanszírozása és a korrupció elleni harc terén kíván reformokat végrehajtani.
Az Il Sole 24 Ore című tekintélyes olasz üzleti lap Budapestről küldött tudósítása Kölcsönvészhelyzet Magyarországon címmel számol be emberek sorsát ismertetve a külföldi valutákban felvett kölcsönök drágulásáról. A cikk végén egy taxisofőrt idéz, aki Gyurcsány nyugtatgatásáról elmondta: „elegem van Pinocchio lódításaiból. Már tudom, hogy miként mászok ki ebből. Napi két órával többet dolgozom…” A londoni globális lap, a Financial Times továbbra is cikkezik a magyar válságról. Hét végi kiadásában arról tudósít: a kormány most a költségvetés megkurtítását ígérte a pénzügyi labilis helyzet megszilárdítására.
A svájci Le Temps Magyarországról szóló cikkében úgy látja, hogy Közép-Európa „legtörékenyebb” országáról van szó, amelynek gazdasági növekedése a legkisebb. A belga egyházak flamand nyelvű internetes portálja, a Kerknet.be pedig megállapítja: Magyarországon a szegények védelmére nincsenek strukturális intézkedések, a The Wall Straet Journal pedig megállapította, hogy „Magyarországnak a példa nélküli 5 milliárd eurós EKB-kölcsön ellenére gondjai vannak.
Zseniálisak, így istenítette nyilvánosan Magyar Péter az EP-képviselőit, a hangfelvételen viszont példátlanul mocskolta őket