Azért jöttünk, hogy a lehető legnagyobb védelmet biztosítsuk a magyar és az európai rendszernek – kezdte beszámolóját Gyurcsány, majd hozzátette: „azért jöttünk, hogy ezzel a védelemmel segítsük az európai és a magyar gazdaságot, hogy elkerülhetővé tegyük a mély recessziót”.
A tagországok vezetőinek tanácskozásán mind José Manuel Barroso bizottsági elnök, mind pedig a brit miniszterelnök arra szólította fel az Egyesült Államokat, hogy nagyobb mértékben működjön együtt a válságot követő pénzügyi rendszer nyomon követésében. Gordon Brown miniszterelnök pedig a Nemzetközi Valutaalap szükséges átalakításáról beszélt. Barroso a tanácskozás megkezdése előtt a sajtónak nyilatkozva azt mondta, hogy „Európa vezeti a globális válaszadást” azzal, hogy hatalmas segítséget nyújt a bajba jutott bankoknak. E segítségnyújtást tovább folytatják, tette hozzá az Európai Bizottság elnöke, aki szombaton e témáról Camp Davidben tárgyal majd Bush amerikai elnökkel.
Barroso bizottsága ugyanakkor azt javasolta, hogy egy éven belül
húszezerről legalább százezer euróra növeljék a magánszemélyeknek nyújtott minimális bankgaranciát bankcsőd esetében.
Közben kínos vita robbant ki arról, hogy Lengyelországot annak miniszterelnöke, Donald Tusk, vagy annak elnöke, Lech Kaczynski képviselje. A lengyel hagyomány – állítják a lengyel alkotmányjogászok majdnem egybehangzóan – ezzel a feladattal a miniszterelnököt ruházza fel. Kaczynski elnök viszont nem ezen a véleményen volt, és miután a kormány nem volt hajlandó számára kormánygépet rendelkezésre bocsátani, kereskedelmi gépet bérelt, és azzal érkezett meg tegnap délután a brüsszeli csúcsra.
A brüsszeli Magyar Ház előtt támadták meg a HírTV riporterét a szélsőbaloldali tüntetők, a rendőrök mentették ki