Die Presse
A vezető osztrák lap arról ír, hogy a magyar és a szlovák miniszterelnök válságcsúcson akarja csökkenteni a kétoldalú feszültségeket Komáromban. Gyurcsány Ferenc a parlamentben óvott attól, hogy a nacionalisták mindent tönkretegyenek. A budapesti keltezésű cikk arról is beszámol, hogy a Jobbik és a Magyar Gárda öt magyar–szlovák határátkelőhelynél utakat zárt el. A lap kiemeli, Ján Slota pártvezér a fő provokátor.
Gyújtogatók – Európa közepén című kommentárjában a lap hangsúlyozza, itt az ideje, hogy a két kormányfő megálljt parancsoljon. Magyarországnak „nacionalista huligánjait” kell kordába szorítania, a szlovák uszítóknak, köztük Slotának, szájkosár jár, Gasparovic elnököt pedig emlékeztetni kell arra, hogy a pártok fölött áll.
derStandard.at
A balliberális osztrák lap ugyan-erről a témáról azt írja, a pozsonyi kormány a focimecscsen szurkolók közül többeket megsebesítő rendőrség mögé sorakozott fel.
Herald Tribune
Vakmerő Grúzia címmel a Párizsban szerkesztett globális lap vezércikke számot vet azzal, hogy immár a tények alapján kezd nyilvánvalóvá válni: Szaakasvili támadta meg Dél-Oszétiát. A cikk keményen bírálja a grúz elnököt.
Bizarr, hogy az a Szaúd-Arábia legyen a szponzora az ENSZ-ben egy vallási türelemről szervezett megbeszélésnek akkor, amikor otthon vallási rendőrség ügyel arra, hogy a királyságban az iszlámnak egy kis szektája – a Hanbali szekta – érvényesülhessen csak.
Európában elképzelhetetlen lenne, hogy egy bevándorló leszármazottja legyen elnök vagy kormányfő, írja több országról készült riportjában a lap.
TIME
Az amerikai hírmagazin több hírességet szólaltat meg Obama győzelméről. A Harvardon tanító indiai Amartya Sen Nobel-díjas közgazdász szerint Barack Obama nem fekete amerikaiként lett elnök, hanem olyan érvelő amerikaiként, aki történetesen fekete.
PRESS
Cipi Livni izraeli külügyminiszter óvta Joe Biden megválasztott amerikai alelnököt, hogy ne változtasson Bush Fehér Házának Irán-politikáján, mert „az idő nem a mérsékelteknek dolgozik”. A hírt közlő iráni hírportál megjegyzi, hogy a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség legutóbbi jelentésében az áll, hogy ellenőrei semmilyen atomfegyver-összetevőt nem találtak, és arra sem láttak
utalást, hogy Iránnak atomfegyverprogramja lenne.
Jevgenyij Primakov, a volt KGB tábornoka és volt orosz miniszterelnök kijelentette, egy Irán elleni háború megkérdőjelezné, hogy a washingtoni republikánus párt épelméjű-e.
Újabb öt évre Besenczi Árpádot választották a színház vezetőjének