Habár Nagyvázsonyt a Veszprémi kistérség húsz polgármestere egyhangúlag oktatási központtá minősítette még 2007-ben, a Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács mégsem támogatta a település iskolafelújításra benyújtott pályázatát. Fábry Szabolcs polgármestertől megtudtuk, hogy 250 millió forintból az egyébként túlzsúfolt iskola tetőterét alakították volna át, illetve a tornatermét bővítették volna, hogy a nagyközségnek legyen legalább egy kétszáz fő befogadására alkalmas közösségi helyisége. Nagyvázsony azonban a korábbi ígéretek ellenére még csak nem is indulhat az uniós támogatásért (a települést a második fordulóból zárták ki), a fejlesztési tanács ugyanis zárt ülésen így döntött. – Megdöbbentőnek tartom az eljárást, főként azt, hogy a nyilvánosság kizárásával határoztak az ügyben – nyilatkozta érdeklődésünkre Fábry Szabolcs, aki nem tudta megmondani, hogy a korábbi, miniszterelnökkel való „afférja” összefüggésbe hozható-e a település pályázatról történt kizárásával.
A polgármester ugyanis október 23-án mint magánember látogatott ki a 301-es parcellához, hogy az 1956-ban kivégzettekre emlékezzen, valamint meglátogatta az ott nyugvó, 1951-ben kivégzett huszártiszt nagyapja sírját is. Éppen akkor koszorúzott a helyszínen Gyurcsány Ferenc miniszterelnök is feleségével. Fábry Szabolcs az eseményen megkérdezte a politikust, hogy húsz évvel ezelőtt vajon miért nem látogatott ki a temetőbe, amikor a férjük sírját kereső özvegyasszonyokat lovas rendőrök kergették el.
A Nagyvázsony kizárásáról szóló döntés egy héttel ezután, október 30-án született. A polgármester szerint függetlenül attól, hogy kérdésének volt-e köze a döntéshez, megállapítható, hogy a kistelepülések kivéreztetése folyik szerte az országban.
A nagyvázsonyi képviselő-testület a történtek ellenére elhatározta, hogy megpróbálják terveik költségeit saját erőből megalapozni. Ezért táblaprogramot hirdettek, hogy magánszemélyek felajánlásaiból segítsék a gyermekintézmények fenntartását és az iskola fejlesztését. Ennek lényege, hogy mindenki vásárolhat magának egy táblát, amely igazolja a felajánlást, és amelyet a nagyvázsonyi vár bejárata mellett helyeznek el. A kezdeményezéshez neves művészek, sportolók és politikusok is csatlakoztak már, így Lasztovicza Jenő, a megyei közgyűlés elnöke, Horváth Zsolt fideszes képviselő, Katanics Sándor MSZP-s képviselő, Galkó Balázs színművész, Melocco Miklós Kossuth-díjas szobrászművész, Balczó András olimpiai bajnok öttusázó, Eperjes Károly Kossuth-díjas színművész és Fábry Sándor humorista.

Óriási fordulat jön a hétvégén az időjárásban