Nem számított ilyesfajta elismerésre azok után, hogy több mint három esztendeje befejezte aktív sportolói pályafutását. Lőrincz Tamás meg is hatódott a Puskás Arénában. A nemrég visszavonult úszóval, Telegdy-Kapás Boglárkával, valamint a parasportért sokat tevő Jeszenszky Attilával együtt érdemelte ki az életpályájukat elismerő Csik Ferenc-díjat.

Fotó: Árvai Károly/Nemzeti Sport
− Igazából tényleg meglepett amikor kaptam a hírt, hogy én nyertem el ezt a díjat többedmagammal. Nagyon megtisztelő, mert az élsportolói karrieremnek egy ideje vége. Most már merőben másról szólnak a mindennapjaim, igaz, még a birkózás közelében, de kifejezetten jólesett, hogy ily módon megemlékeztek a sikereimről. A sportvezetés, államtitkár úr gondolt rám. Egyébként rengeteg munka volt az eredményeim mögött. Bízom benne, hogy ezután is azzal a tudással és tapasztalattal a sportág, annak utánpótlását, ezáltal a magyar sportot tudom szolgálni − mondta lapunknak Lőrincz Tamás, aki 2021-ben ért fel a csúcsra, lett olimpiai bajnok Tokióban. 2022 eleje óta már a Kozma István Magyar Birkózóakadémia (KIMBA) szakmai igazgatójaként tevékenykedik. Kérdés, mennyire szólhat a Csik Ferenc-díja utóbbi tevékenységének.
− Talán egy kicsit mind a kettőért kaptam. Ennek a másik oldalnak, az új pályának még nagyon az elején járok.
Igyekszem sokat tanulni, olyan emberek társaságában lenni, akik már ezen a téren is sokat tettek le az asztalra.
Hál’ istennek úgy gondolom, hogy a legjobb helyen vagyok, hiszen a magyar birkózósport vezetése és azok, akik körülöttem vannak, inspirálnak. Rengeteg dolgot tudok hasznosítani ezekből a sportvezetés terén.