dpa
A német hírügynökség budapesti jelentésében arról ír, hogy Orbán Viktor szerint csökkenteni kell az adókat és a kamatlábat a gazdaság beindítására. Orbán kijelentette, hogy a nemzetközi pénzintézetek által nyújtott húszmilliárd eurós hitelkeretet a növekedést ösztönző adó- és kamatláb csökkentésére lehet felhasználni. „A magyar jobboldal ikonja (…) a kormányzati politika, az adórendszer, a munkaerőpiac és a nemzeti fejlesztési politika azonnali átalakítására hívott fel.” Elmondta még, hogy Magyarország az egyetlen uniós tag Közép-Európában, amely máris a recesszió periódusába lépett, és azt jósolta, hogy ha a kormány nem követi tanácsát, a gazdaság jövőre akár három százalékkal is zsugorodhat.
FT.com
A globális londoni lap egyik legismertebb publicistája, Gideon Rachman azt írja, hogy „életében először” már nem tartja fantazmagóriának a világkormányzat eljövetelét. Az Európai Unió máris az egész kontinenst központi helyről kormányozza. A globális problémák – a pénzügyi válság és az éghajlati változás – a nemzeti kormányokat globális megoldások felé szorítják még olyan országokban is, mint Kína és az Egyesült Államok. Majd ezt írja: „De azért fogjuk vissza magunkat. Noha az elkövetkező évszázadban kialakul-hat valamilyenfajta világkormányzat”, az arra irányuló törekvés fájdalmas, lassú folyamat lehet. Mindez azonban meghiúsulhat az átlagpolgár makacs ellenkezésén. „Márpedig addig, ameddig valaki ezt a problémát meg nem oldja, a világkormányzat tervét nyugodtan az ENSZ egy széfében őrizhetik” – zárul a cikk.
Argentína kilencmilliárd dollárral segíti polgárait abban, hogy új kocsit vásároljanak a gazdaság élénkítése érdekében.
Nő a feszültség Ankara és Nicosia között, miután Ciprus tárgyalásokba kezdett a Gazprommal orosz földgáz vásárlásáról.
Newsweek
Az amerikai hírmagazinban Jeffrey E. Garten, a Yale Egyetem tanára, korábban a Clinton-kormány külkereskedelmi államtitkára, Miért kell Obamának először Kínába látogatnia? címmel írt, teljes oldalas cikkében az olvasható, Kína kétezermilliárdos valutatartalékával és azzal a központi szereppel, amit a globális gazdaságban és a befektetésekben játszik, megkerülhetetlen a világválság problémájának megoldásában. Kínának nagy a hatása Iránra, Észak-Koreára, Pakisztánra, az ENSZ-re és egyéb nemzetközi szervezetekre. Nincs olyan globális kihívás, ahol Kína megkerülhető lenne. Nem beszélve arról, hogy „a kapitalizmus történetének e kényes szakaszában az az út, amelyet Kína követ – piaci irány szemben a nehézkezű állami irányítással –, nagyon is meghatározhatja, hogy a világ emelkedő országai melyik rendszert teszik sajátjukká”.
Egy szülő buktatta le az internetes játékban visszaélő felnőttet