Új generációs hozzáférési stratégiájának megfelelően a Magyar Telekom a jövőben – elsősorban úgynevezett G-PON technológiát felhasználva – egyre több helyszínen kívánja elérhetővé tenni az optikai hálózatát. Ezzel párhuzamosan a cég az EuroDocsis 3.0 technológiát kiépítve kábelhálózatát is továbbfejleszti, alkalmassá téve azt hasonlóan nagy sebességű felhasználásra. A tervezett hálózatfejlesztések eredményeképpen 2013 végére összesen mintegy 1,2 millió háztartásban lesz elérhető új generációs hozzáférési hálózat.
A folyamat egyik fontos állomásaként az otthoni, valamint a kisüzleti vezetékes kommunikációs és multimédiás tartalmi szolgáltatásokat összefogó T-Home márka december elejétől a budapesti Fehérvár Apartmanházban, a debreceni Ispotály lakóparkban, a miskolci Árpád-Kuruc lakótelepen, valamint a pécsi Illyés Gyula-lakótelepen építette ki, 2009 januárjától pedig – az optikai hálózat elérhetőségének bővülésével – a fővárosi Sasad Resort-lakóparkban is elérhetővé teszi kényelmi szolgáltatásait az új technológia segítségével. Mindezek révén olyan alkalmazások válnak elérhetővé, mint az IPTV-szolgáltatás, az on-line filmnézés, a zene és multimédiás tartalmak gyors letöltése – jelenleg legfeljebb másodpercenként 25 megabit letöltési és öt megabit feltöltési sebességgel, amely a későbbiekben várhatóan még gyorsabb lesz. Az új fejlesztések eredményeképpen a felhasználók egyes televíziós csatornákat és – amennyiben erre alkalmas televízióval rendelkeznek – a digitális videotéka (VoD) meghatározott filmjeit HD minőségben is nézhetik. A fejlesztések a rendszeresen internetező, több számítógépet használó, s a nagy sebesség mellett jelentős adatforgalmat bonyolító ügyfelek számára is nagy lehetőséget jelentenek.
A Magyar Telekom az optikai hálózat kiépítése során elsősorban az FTTH G-PON (Gigabyte Passive Optical Network: gigabites passzív optikai hálózat) technológiát használja, ugyanakkor az egyedi körülmények figyelembevételével, eseti alapon, egyéb technológiák használata is esedékes lehet. A G-PON technológia egy pontból több fogyasztó lakóhelyéig viszi el az optikai szálat, az egyetlen optikai szálon pedig áramellátást nem igénylő (passzív) eszközök osztják meg a sávszélességet, ezáltal a technológiát költséghatékonyság jellemzi.
Az EuroDocsis 3.0 a vállalat kábelhálózatának (HFC) továbbfejlesztését jelenti, amely azonban nem igényel a fizikai hálózatban újabb beruházásokat, csupán a fejállomásnál és az ügyfelek lakóhelyén van szükség a berendezések fejlesztésére.
Marine Le Pen az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordult
