Information Clearing House
A Kelet-Európa robbanás előtt című cikkében az őszinte írásairól ismert, népszerű amerikai honlap arról ír, hogy ha a volt kommunista országok robbannak, „magukkal viszik” az unió nagy részét. Vészhelyzet alakult ki a térségben, és nincsenek könnyű megoldások. Ha egyetlen országot engednek csődbe menni, megindul a dominóeffektus. A politikai tájkép is változik. „A fasizmus kibontakozása se írható már le.” A külföldi tőke farkát maga alá kapva menekül. „Lengyelország, Lettország, Litvánia és Magyarország mély depresszióba süllyedt. Azok az országok szenvednek a leginkább, amelyek Washington gazdasági előírásait követték.” A szerző idézi Ambrose Evans-Pritchardot, a Daily Telegraph című brit lap ismert gazdasági tudósítóját, aki szerint „ha nem mentik meg Kelet-Európát, a szétolvadás globális lesz”.
Bloomberg.com
A Gyurcsány-kormányt nagyon szerető amerikai gazdasági hírügynökség szerint a magyar miniszterelnök 900 milliárd forint összegű adócsökkentéssel járó csomagot javasolt.
EFE:
A spanyol hírügynökség budapesti jelentése ezzel szemben címében is a valóságnak megfelelően azt írja, a Gyurcsány-csomag jelentős adóemelést tartalmaz.
Herald Tribune
A globális amerikai lap energiamellékletében megjelent cikk szerint a Nabucco földgázvezeték megépítése szinte reménytelen. A cseppfolyós állapotban Katarból, illetve Nigériából importált gáz pedig nagyon drága. A folyékony gázt visszaalakító egyetlen üzem költsége egymilliárd dollár, és az ilyen gázt szállító, különleges hűtést biztosító tartályhajó napi bérleti díja a 150 ezer dollárt is elérheti. A cikk zárómondata szerint ha valaki azt hiszi, „az oroszok jelentik a problémát, akkor nyilvánvaló, hogy erre nincs megoldás”.
Newsweek
Hirtelen az amerikai sajtónak nem tetszik Törökország. A fordulat oka: „A pártvezető és török miniszterelnök, Recep Tayyip Erdogan nemrégiben Davosban mutatott teljesítménye – ahol kirohant egy beszélgetésről, amelyen Simon Perez izraeli elnök is részt vett, és azt ígérte, nem jön soha Davosba – számos kétkedőt meggyőzött arról, hogy a párt hátat fordított a Nyugatnak.”
LA LIBRE
Az integristák integristája címmel a 68 éves Richard Williamson brit püspökről ír a katolikusokhoz közel álló belga lap.
A püspök a pápa akarata ellenére sem változtatja meg véleményét arról, hogy Auschwitzban nem voltak gázkamrák. Sőt, legutóbbi blogbejegyzésében (dinoscopus.blogspot. com) nemhogy ezzel a kérdéssel foglalkozna, „de Beethoven harmadik szimfóniája szépségéről értekezik”.
A betegek szeme láttára kellett újraéleszteni egy nőt a kecskeméti rendelőintézetben