Hol található a mai magyar baloldal?

Czakó Gábor
2009. 07. 25. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A bűnök büntetik elkövetőjüket. Aki rendszeresen hazudik, annak előbb nem hisznek, másodfokon ő nem hisz másoknak, harmadfokon benyeli saját hazugságait. A honi szadibolsi szövetség önmagát baloldalinak nevezi, sajtójával, politikusaival, mindenféle értelmiségi megmondóembereivel együtt, noha minden ízében tőke- és kizsákmányoláspárti. Ugyanakkor szélsőjobbozza, sőt fasisztázza bírálóit, pedig inkább őrá illik rá néhai Dimitrov elvtárs meghatározása: „A fasizmus a nemzetközi nagytőke nyílt, soviniszta diktatúrája”. Erősen, mert ugyan hibátlanul megáll a már említett tőkepártiság s azon belül a multik talpnyaló kiszolgálása, a diktatúra is, mert 2006 óta nincs demokrácia az országban. Ez Őszödön lett nyilvánvaló, amikor a hazugságáriát és országszidalmazó beszédet hallgató képviselők közül egyetlenegy sem merészelt szembeszegülni a vezérrel. A sovinisztához vissza kell térni egy pillanatra. Molnos Angéla meghatározása szerint az ilyen alak „saját népe, csoportja iránt szélsőségesen elfogult, részrehajló, másokat elutasító, kizáró személy”. Nos, a szegény hazánkat 1948 óta kormányzó politikai egylet nem elfogult a saját népe iránt, tehát nem nemzeti alapon áll, sőt intézkedései és lényeges megnyilvánulásai szerint a bennszülött népséget lenézi, megveti – hitét, történelmét, nyelvét, hagyományait, kultúráját, oktatási intézményeit, gazdálkodását barmolja, őt magát fasisztázza, fajgyűlölőzi, mucsaizza stb. Mondhatjuk, hogy a szadibolsik negatív soviniszták? Igen, de tegyük hozzá rögtön, hogy pártoló elfogultsággal is bírnak az őket létrehozó, szervező és szolgálatában tartó hálózat iránt, mely 1990 előtt szinte egybeesett a párttal. Azóta rejtettebben működik, de a régi eréllyel zárja ki a társadalmi, gazdasági, kulturális életből a másként gondolkodókat.
A Wikipédia szócikkének egy részlete is igen tanulságos: „A Szovjetunió által megszállt országokban, ahol meghonosították a kommunista diktatúrát, fasisztának (reakciósnak) neveztek gyakorlatilag mindenkit, aki szembehelyezkedett a pártállami rendszerrel.
Az úgynevezett nácikártya egyik megvalósulási formája: eredeti politikai jelentésétől függetlenül ma is gyakran használják szitokszóként.” Bizony, bizony…
Folytassuk a Wikipédiával: „Alain Besançon francia történész szerint a fasizmusnak, ezzel együtt a nácizmusnak a mondanivalója teljesen azonos a kommunizmuséval, tulajdonképpeni különbség nincs köztük. Történelmi példája ennek, amikor Adolf Hitler az Ernst Thälmann vezette Németország Kommunista Pártja nevű frakciót megsemmisítette, a Kommunista Párt több tagja belépett az NSDAP-be.” Az idézet azért is érdekes, mert Hitler pártjának (NSDAP) a magyar neve Német Nemzetiszocialista Munkáspárt vala, heveny baloldali programmal: éljen a munkás és a munka, le a tőkével, a nagybirtokkal, az egyházakkal stb. Hasonló eszméket vallottak a nácik által támogatott csatlós mozgalmak is, mint például Szálasi Ferenc pártja. Természetesen csatlakozott e gondolatvilághoz a zsidók vagy éppen a magyarok gyűlölete Tisó Szlovákiájában meg Romániában, tudniillik a magyarok a kizsákmányolók. A szovjet rendszerekben a fajok és népek utálatát fölváltotta az „osztályharc, az osztályellenség gyűlölete és megsemmisítése”. Minden ellenkező híresztelés ellenére nem csupán vagyonilag, hanem személy szerint is. A „fölszabadító” Maniu-gárdisták is Tito partizánjai aztán 1944-ben tömegmészárlásokat rendeztek a magyarok között Erdélyben és a Délvidéken, haláltáborokat állítottak fel. És akkor még nem beszéltünk a Gulág 40-60 millió áldozatáról.
Nem csupán Ernst Thälmann kommunistái léptek be Hitler pártjába, hanem Szálasi nyilasai is Rákosi híveivé szegődtek. Jelképnél több, hogy az Andássy út 60. – a volt nyilasközpont lett a kommunista terror székháza, a régi szakemberek felhasználásával. A Kopasz Rém ki is adta az irányelvet: a kisnyilas nem nyilas, így a testvérek tömegestül lettek elvtársak. Ezért a ’48 előtti két – viszonylag szabad – választáson a kommunista jelöltek általában a volt nyilas körzetekben győztek.
Ha az előbbieket megfontoljuk, s lehántjuk róluk a világháborús idők, a nácik, a bolsik szélsőségeit, akkor megmarad a kizsákmányolás gyalázata és az ellene való jogos lázadás, az igazságtétel igénye. Ez hívta létre már a XIX. században a keresztényszociális mozgalmakat, amelyekből ilyen nevű pártok és a velük rokon a kereszténydemokrácia is kifejlődött a maga piacot, tőkét korlátozó, munkásbarát törekvéseivel – lásd: szociális piacgazdaság.
A mostani magyar helyzetben rövid reménység után, 2002 után a szociális piacgazdaság eszméjét kihajította a szadibolsi szövetség, és bevezette a nemzetközi nagytőke nyílt terrorisztikus diktatúráját intézményesített állami hazudozással, kordonokkal, hatósági erőszakkal, rémítéletekkel, az elemi életfeltételek veszélyeztetésével: durva jövedelemcsökkentés, a szociális-egészségügyi-tanügyi-közbiztonsági védháló szétrombolásával.
Miután a szadibolsi cimboraság, sőt maga a hálózat is elhitte magáról, hogy baloldali, és a Sztálintól kapott nácikártyával folyamosan csapkodott, bedőlt annak a hazugságának is, hogy a Jobbik fasiszta, tehát onnan komoly támadást nem várt.
Mi történt? Nem egyéb, mint hogy kiderült, a nép nem olyan buta, mint amilyenre Őszödi Böszme és Magyar Bálint tervezte. Kizsákmányoltként, kifosztottként, megalázottként nem talált a parlamentben baloldali pártot, ám aki keres, talál. Ha megnézi valaki az ország választási térképét, azt találja, hogy összeomlottak a balosnak mondott bástyák. Vona Gáborék nem turulmadárral, Trianon elleni szólamokkal, gárdistabakancsokkal rombolták le őket, hanem egy, általuk sem így nevezett, de ténylegesen baloldali ígéretsorral szippantották a maguk táborába a volt szoci szavazók tömegeit. Ezenközben az SZDSZ – mint tényszerűen a legszélsőbb jobboldali=tőkepárti képlet – megsemmisült. Szavazói részint az Lehet Más a Politikához, részint Bokros Lajoshoz csatlakoztak, miáltal az Antall-időben még a szociális piacgazdasággal kísérletező MDF is kitörlődött a „rendszerváltó pártok” sorából.
Mi a teendő? Először is fogadjuk meg Konfucius tanácsát: térjünk vissza a szavak helyes használatához. Nevezzük újra a balt balnak és a jobbot jobbnak, akkor lehet újra szót érteni, a viszályt vitává szelídíteni, a vitában megegyezni és helyesen cselekedni. A bűnösök pedig föllélegezhetnek: befizethetik a nyomoralapba nem egy-, hanem mostanáig számolva kilencvenhavi fizetésüket és költségtérítésüket, amiért esküjüket megszegve nem a szegények és a haza fölemelésén, hanem megnyomorításán munkálkodtak 2002 óta.

A szerző író

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.