Egy Gyurcsány Ferencnek írt miniszterelnöki emlékeztető alapján beszámoltunk róla, hogy már tavaly május 26-án, szűk egy évvel a nyilvános pályázat meghirdetése előtt megállapodott a kormány a Roland S. Lauder vezette izraeli befektetőcsoporttal, hogy a kabinet mindenben támogatni fogja az üzletemberek által a Velencei-tó északi partjára megálmodott kaszinótervek megvalósítását. A dokumentumból kiderült, hogy a kormányfő Bajnai Gordon akkori gazdasági miniszterrel előzetesen garantálta, hogy a külföldiek minden akadály nélkül megkapják a King’s City beindításához szükséges koncessziós engedélyt. A Nándorfehérvári teremben tartott megbeszélés után, 2009. február 10-én írta ki Veres János volt pénzügyminiszter a szerencsejáték-koncesszió megszerzésére vonatkozó tendert, ami az előzmények ismeretében formalitásnak tűnik.
Lapunk az ügyben kereste Veres Jánost, a jelenlegi keleti gazdasági kapcsolatokért felelős kormánybiztost, ám a szocialista politikust nem értük el. Tőle és a Kormányszóvivői Irodától szerettük volna megtudni, hogy nem tartják-e formalitásnak a koncessziós pályázatra vonatkozó kiírást, illetve hogy mióta gyakorlat a nyílt pályázatok kiírása és elbírálása előtt biztosítani egy lehetséges pályázót, hogy ő lesz a nyertes.
Az izraeliek területszerzését megelőző tranzakciókat a Központi Nyomozó Főügyészség vizsgálja, a sukorói külterületi ingatlan állami tulajdonból történt kivétele kapcsán ugyanis felvetődött a hűtlen kezelés és más bűncselekmények gyanúja. A feltételezett kárérték ötszázmillió forint. A Gyurcsány-kormány egyébként éppen abban az időben nyilvánította a kaszinóváros létesítését kiemelt állami projektté, amikor a nyomozó hatóságok már vizsgálták az azzal összefüggő feltételezett jogsértéseket.
Szollár Domokos kormányszóvivő korábbi nyilatkozata szerint azok a projektek, amelyek élénkítik a gazdaságot, munkahelyeket teremtenek, joggal kaphatják meg a kiemelt fejlesztési státust. Hozzátette, vizsgálni kell, hogy a beruházás megfelel-e a környezetvédelmi szempontoknak. Civilek ugyanis éppen azért tiltakoznak a tervezett építkezés ellen, mert az rombolja a környezetet, és az ottani élővilágot veszélyezteti (közvetlenül az izraeli tulajdonú telkek szomszédságában tájvédelmi övezet van). Bajnai Gordon már miniszterelnökként vizsgálatot rendelt el.
Az elképzelések szerint a befektetők 1,4 milliárd euróból négy hotelt építtetnének háromezer szobával, egy amerikai típusú játékkaszinót (256 asztallal és háromezer pénznyerő automatával), termálfürdőt, konferencia-központot, 3500 férőhelyes koncerttermet, aquaparkot, mesterséges tengerpartot és akváriumot, műjégpályát, hó- és síparkot, golfpályát és vidámparkot hoznának létre. Nem zárható ki az sem, hogy a grandiózus tervekből nem lesz semmi, csak ingatlanspekuláció.
A betegek szeme láttára kellett újraéleszteni egy nőt a kecskeméti rendelőintézetben