Hét afgán halottja és kilencvenegy, részben külföldi sebesültje van a NATO kabuli főhadiszállásának főbejáratánál történt szombati öngyilkos merényletnek, melyért a 2001-ben megbuktatott tálib mozgalom vállalta a felelősséget. Szóvivőjük, Zabiullah Mudzsahid azt közölte, hogy az amerikai nagykövetség volt a célpont, de odáig nem sikerült eljutnia a gépkocsis merénylőnek. A tálib harcosok fanatizmusa mellett rafináltságuk is sikeresen vizsgázott, mert a járműnek és sofőrjének három ellenőrző ponton is sikerült átjutnia, mire a célobjektum kapujától 30 méterre megállították az afgán katonák. A tálibok a csütörtökön megrendezésre kerülő elnökválasztás elé időzítették a támadást, demonstrálva, hogy a külföldi erők által támogatott rezsim fővárosában is le tudnak sújtani.
Egy amerikai felmérés a jelenlegi elnök, Hamid Karzai nagy fölényét mutatja: eszerint 44 százalékra számíthat. Az afgán kormány Karzai esélyeit növelte azzal, hogy megengedte: török száműzetéséből hazatérhessen Abdul Rasíd Dosztum. Az üzbég hadúr az amerikai intervenció elején, 2001 novemberében állítólag parancsot adott kétezer tálib fogoly kivégzésére. A Bush-kormány el akarta tussolni az ügyet, amit Barack Obama kabinetje most fel kíván tárni.
Szombaton odahaza, kórházban halt meg a háború kétszázadik brit áldozata. Gordon Brown kormányfőt nem tántorította el a hír. – Elkötelezettségem világos: Afganisztán stabilizálásával biztonságosabbá kell tennünk Nagy-Britanniát – mondta.
A lengyel hadsereg napja alkalmából Donald Tusk kormányfő váratlanul Afganisztánba látogatott. Lengyelország is súlyos áldozatokat hoz a távoli országban, néhány napja, egy Gazni tartományban elesett 32 éves századossal veszteségei elérték a tíz főt.
Orosz állampolgárságot kapott az amerikai hírszerző
