Clinton, a hazafi

Seszták Ágnes
2009. 08. 19. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Apró kis hír a „nagy” belpolitikai események árnyékában, hogy Bill Clinton volt amerikai elnök Észak-Koreába ment, és tárgyalt Kim Dzsong Illel. A tárgyalás iránya: két újságírónő: Euna Lee és Laura Ling szabadon bocsátása volt. A vád ellenük: illegális határátlépés, ellenséges tevékenység. Az ítélet 12 évi kényszermunka. Bill Clinton, ha jól értettük a híreket, magánakcióként utazott Phenjanba, és ottani szereplése eredményeként a legfelsőbb vezető kegyelmet adott a két újságírónőnek, akik azóta Clinton társaságában hazarepültek. Ilyen nagy melegben fel sem tűnne egy ilyen hír, ha nem volna benne valami szívfájdítóan vonzón hazafias alapérzés. Amerikában voltam, amikor a Lewinsky–Clinton-botrány tetőzött. Naponta láttuk a megszeppent pubit, az őszülő zsúrfiút, aki töredelmes megbánást mutatva szégyellte azt a bizonyos szivaros incselkedést Monicával. Az elnök megúszta, és mi gazdagabbak lettünk azzal a felismeréssel, hogy az orális szex Amerikában nem szex. És most ez a kicsit megviselt, öregedő, de most is vonzó férfiú fogta magát, felkelt kényelmes foteljából, felszállt egy felségjelzés nélküli gépre és elrepült Phenjanba. Majdnem inkognitóban. Mert két amerikai állampolgár – az egyik koreai–amerikai, a másik kínai–amerikai, de közös bennük, hogy amerikaiak – nagy bajban van. Clinton felkerekedett, és kegyelmet kért és kapott a két újságírónak.
Milyen gesztus ez? A volt amerikai elnök, akit léhácskának, kicsit csélcsapnak ismertünk meg, kockára tette egész renoméját két honfitársáért. Az elismeréssel vegyes irigység íratja velem ezeket a sorokat? Talán. Ha elgondolom, hogy hazám kormánya milyen hideg és visszautasító tud lenni, amikor a magyarokat valamiféle atrocitás éri a nagyvilágban! Amikor már az egész ország az Irakban lelőtt fiatalemberről beszélt, akkor a külügy azt nyilatkozta, hogy nem kaptak hivatalos értesítést. Ugyancsak sietős elhatárolódás kísérte Rózsa-Flores Eduardo és társai tragédiáját. Hosszú a lista a tekintetben, hogy a vajdaságban, Erdélyben, Kárpátalján hány összevert, megalázott, megfenyegetett, kigúnyolt magyar tett már reménykedve panaszt az anyaországi médiumokban, láttatva vérző fejét, eltört karját, a késelések vagy a bokszerek hathatós nyomát. Hiába. Ezek az emberek, ha nem is közvetlen honfitársaink, de magyarok, magyarul beszélnek, és a nagyhatalmak erkölcstelen játéka folytán büntetik őket, mert nem a jelenlegi Magyarországon élnek. Elképesztő a helyzet, ami a szlovákiai magyarokkal történik. Némileg menti az agressziót, hogy az újsütetű nemzetállamocska képtelen megbékülni a gondolattal, hogy a magyarok már ezer év óta itt vannak, miközben ők tinédzserkorban leledzenek. Az viszont megengedhetetlen, hogy sértegetik, gyűlölik a magyarokat, ocsmány jelzőket, aggatnak ránk, most megfejelték egy betarthatatlan nyelvtörvénnyel. A gyenge magyar Külügyminisztérium még egyszer sem repült Pozsonyba egy különgépen, és csapott az asztalra tizenötmillió magyar nevében kikérve ezt a stílust. Sőt a külügyminiszter a kettős állampolgárságot „egyéni mérlegelés” alapján képzeli el. Ami pedig a külföldi sajtóban megjelenő, Magyarországot mocskoló, hazug cikkek áradatát illeti, még egyetlen volt miniszterelnökre sem gyakorolt akkora hatást, hogy megszólaljanak a magyarok védelmében. Amerikának jutott Schwarzenegger, Rambo és egy Bill Clinton. Nekünk van Draskovicsunk, Gönczünk meg Gyurcsányunk. Hasznunk?

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.